JUST & Nahrin
O nás
JUST a Nahrin

Náš příběh

Už v roce 1930 se začal psát příběh podpory všem těm, kdo pečují o své blízké a sami se někdy potřebují o někoho opřít. U nás v JUSTu najdete na míru šité poradenství a švýcarské produkty s voňavou silou přírody, na které se můžete spolehnout.

Za úplný začátek považujeme setkání, které uspořádal v listopadu 1991 spoluzakladatel JUSTu u nás Jiří Lízálek starší s Guidem Lenherrem, zástupcem švýcarského JUSTu. Právě tehdy se nám zaregistrovali vůbec první poradci JUSTu, mezi něž patří i sedm dosud aktivních pamětníků (viz rozhovor s nimi).
Každý z našich poradců prožil uplynulá desetiletí s JUSTem trochu jinak, což jen podtrhuje pestrost rodiny JUST. V souvislosti s loňskými oslavami 30 let JUSTu u nás a na Slovensku jsme se rozhodli natočit krátká videa, v nichž si povídáme s českými a slovenskými poradci patřícími k nám takřka od začátku. Zeptali jsme se jich na pár otázek, jako třeba, jaké to je být součástí JUSTu. Videa jsme publikovali na našem Facebooku, ale můžete si je pustit i tady. Věříme, že z těchto krátkých rozhovorů na vás dýchne atmosféra JUSTu a přiblíží vám, co náš příběh znamená pro poradce i zákazníky.

1 2 3 4 5

NAŠE VIZE

Poskytovat produkty a poradenský servis šitý na míru individuálním potřebám zákazníků. Stabilní a stále rostoucí síť odborně proškolených poradců je exkluzivním zastoupením předních švýcarských značek JUST a Nahrin. Vnímáme, co lidé potřebují.

Věříme, že se nám daří poslání popsané v předchozí kapitole naplňovat, a chceme v tom pokračovat. Naše vize je cestou k úspěšné budoucnosti.

NAŠE POSLÁNÍ

Přinášet moderní pojetí životního stylu s důrazem na osvědčené tradiční přírodní postupy. Jsme rodinná firma a váš osobní poradce v oblasti zdraví, krásy a duševní pohody.

Společnost JUST CS v Česku působí již 30 let. Zavzpomínali jsme, rozebrali náš dosavadní život a to, co je pro naši činnost nejdůležitější. Zformulovali jsme takzvané poslání. Chceme jím říci, proč tu jsme a co dáváme těm okolo nás.

NAŠE HODNOTY

Po vzoru naší švýcarské partnerské společnosti JUST International AG i mnoha dalších úspěšných značek jsme se rozhodli podniknout dobrodružnou cestu k samotnému jádru naší podstaty a pojmenovat ve spolupráci s našimi zákazníky, partnery, poradci a zaměstnanci klíčové hodnoty – pětici bodů, které na první pohled jasně vysvětlí, čeho si jako společnost JUST CS vážíme a co je pro nás důležité.

Naše hodnoty jsou všechny stejně důležité, navzájem propojené, každá souvisí se všemi ostatními. Jsou takovou vyváženou směsí, podobně jako naše legendární jednatřicítka (tj. Olej z 31 léčivých bylin), na kterou odkazujeme tvarem kapky. V symbolu výše najdete naše barvy – modrou jako JUST, zelenou jako Nahrin a červenou, která je obsažena v české i švýcarské vlajce. A protože jsme vznikli za dob Československa a dosud máme velmi úzký vztah i s našimi slovenskými kolegy, šedá slova na pozadí jsou česky i slovensky.

Co hodnoty JUST CS reprezentují?

Švýcarská kvalita
• Vlastnost i původ všech našich produktů.
• Šetrnost produktů vůči zákazníkům i životnímu prostředí.
• Stabilní úroveň služby poradců zákazníkům.
• Nadstandardní záruky, spolehlivost.
• Péče o poradce.

Zdraví
• Víme, co je v životě nejdůležitější a čeho si občas nevážíme.
• Podporujeme zdravý životní styl.
• Dlouhodobě pečujeme o zdraví zákazníků.
• Naše produkty pomáhají.
• Víme, že prevence je nejúčinnější.

Etika
• Jsme hrdí na to, co děláme.
• Říkáme pravdu a víme, že důvěru si musíme zasloužit.
• Držíme slovo, i když to něco stojí.
• Jsme k zákazníkům transparentní, otevření, máme jasná pravidla.

Zájem o člověka
• Naše produkty a možnost je nezávazně vyzkoušet nabízejí poradci, nikoli dealeři či sponzoři.
• Chceme zákazníkům opravdu pomoci, nasloucháme jim.
• Budujeme důvěru – my u našich poradců, poradci u svých zákazníků.
• Důvěřujeme poradcům.
• Pomáháme společně potřebným, založili jsme Nadaci JUST CS.
• Myslíme na ty, kdo s námi spolupracují dlouho.

Rozvoj a stabilita
• Stabilní vedení společnosti s dlouhodobou koncepcí a přímým zájmem majitelů.
• Stabilní kvalita produktů i organický růst rodiny JUSTu.
• Ctíme tradici, navazujeme na ni v dalším vývoji.
• Seberozvoj, inovace v produktech, kolekcích, doplňkovém sortimentu, systémech.
• Na JUST je spoleh (jsme dlouhodobě spolehlivý partner), ale nespíme na vavřínech (inovujeme).

NAŠI PARTNEŘI

Našimi partnery jsou hlavně všichni naši odborní poradci. Bez výrobců produktů bychom se však neobešli. A tak vám chceme představit dvě švýcarské společnosti patřící mezi špičky ve svých oborech – výrobě bylinné kosmetiky a výrobě potravin a doplňků stravy.

JUST International AG, Walzenhausen
www.just.ch

Zakladatelem firmy JUST byl Ulrich Jüstrich, který se po čase stráveném v emigraci (od roku 1923, Argentina) jako prodavač kartáčů vrací zpět do Švýcarska. Tam v roce 1930 v malém městečku Walzenhausen ležícím ve Švýcarských alpách v kantonu Appenzell v bývalé otcově fabrice na výrobu výšivek zakládá firmu JUST, která se specializuje na výrobu kartáčů z vysoce kvalitních přírodních surovin. Název firmy byl jednoduše vytvořen z prvních čtyř písmen jeho příjmení.

Již v té době začal Ulrich Jüstrich najímat prodejce, kteří distribuovali produkty (tehdy tedy ještě kartáče) přímo zákazníkům. Tento distribuční kanál byl velmi úspěšný a dal vzniknout systému přímého prodeje ve Švýcarsku. Během druhé světové války se staly materiály potřebné na výrobu kartáčů nedostatkovým zbožím. Ulrich Jüstrich využil příležitosti a začal vyvíjet a vyrábět krémy s přírodními látkami. Následovaly přísady do koupelí a produkty pro péči o vlasy a nohy.

Během let si tato malá společnost získala celosvětovou prestiž a dnes se její produkty prodávají ve 35 zemích světa. Jedná se o společnost, která přistupuje ke zdraví osvědčenou přirozenou cestou – využívá blahodárných účinků přírody v harmonii s lidským tělem. JUST vnímá přírodu a lidské tělo jako perfektní systém, který je ovlivněn vnějšími faktory, jako například životním stylem, stresem, umělými chemikáliemi a stravou. Zaměřuje se na rovnováhu mezi vědou a přírodou, studiem bylin společně se starověkými terapiemi, v nichž JUST znovuobjevil zdroje pohody a zdraví. Tyto zkušenosti jsou uplatňovány při vývoji nových výrobků s esenciálními oleji a bylinnými extrakty, které přinášejí řešení pro každodenní potřeby milionů zákazníků firmy JUST po celém světě a pomáhají žít zdravějším životním stylem.

Nahrin AG, Sarnen
www.nahrin.ch

I Nahrin je  švýcarská rodinná firma. Byla založena v roce 1954 v samém srdci Švýcarska ve městečku Sarnen (kanton Obwalden). Nahrin AG je dnes jednou z největších společností přímého prodeje ve Švýcarsku. Díky intenzivní komunikaci mezi poradcem a zákazníkem může firma pružně reagovat na trendy a potřeby zákazníků. Kromě toho žádná jiná forma prodeje neumožňuje tak intenzivní poradenství šité na míru. Společnost Nahrin je členem VDF, Švýcarské asociace přímého prodeje, a řídí se jejím etickým kodexem. Nahrin vyrábí zdravé, kvalitní a zároveň chutné produkty zdravé výživy a potravinových doplňků. Neustále vymýšlí nová složení, zlepšuje příchutě a kvalitu již existujících produktů.

Nahrin je jednou z předních společností na trhu se zdravými potravinami a věnuje speciální pozornost výrobě nízkokalorických produktů s nízkým obsahem tuku, cukru a soli. V souladu s přísnými standardy a speciálními metodami výroby zajišťuje zachování nutričních hodnot: vlákniny, vitaminů a minerálních látek ve svých výrobcích, což je bezpochyby její největší předností. Dnes společnost Nahrin nabízí přes 100 produktů zdravé výživy a potravinových doplňků, mezi něž patří polévky, omáčky, koření, nápoje, koktejly a sirupy. Jen ve Švýcarsku má Nahrin více než 300 tisíc spokojených zákazníků.

Švýcarsko je překrásná země.

Našim odborným poradcům pravidelně umožňujeme exkurze do obou výrobních závodů. Považujeme za důležité, aby se na vlastní oči přesvědčili o švýcarské kvalitě, hygienických standardech i osobním přístupu zaměstnanců, na vlastní kůži pocítili sounáležitost se zástupci švýcarských partnerských společností JUST a Nahrin, vedením společnosti JUST CS i svými kolegy poradci.

O společnosti

Společnost JUST CS vznikla v říjnu 1992 jako výhradní zástupce špičkové švýcarské bylinné kosmetiky JUST v tehdejším Československu. A v roce 1995 vzala pod svá křídla potraviny a doplňky stravy švýcarské společnosti Nahrin. Rodinná společnost JUST CS je zaměřena na péči o zdraví, krásu i duševní pohodu. Dodnes je ve vlastnictví původních majitelů. Jejím charakteristickým rysem je převzetí úspěšného modelu přímého prodeje, tzv. party systému. Rostoucí rodina příznivců produktů JUST a Nahrin zahrnuje odborné poradce, hostitelky a zejména spokojené zákazníky. Ti jsou důkazem kvality a úspěchu. I v dnešní uspěchané době s převahou elektronické komunikace mají přímý prodej a osobní kontakt se zákazníkem své pevné místo na trhu.

Společnost JUST CS dodržuje Etický kodex a je členem Asociace osobního prodeje, která vznikla s cílem stanovit pravidla přímého prodeje a dohlížet na jejich dodržování, s čímž se pojí i ochrana spotřebitele a etičnost působení na trhu.

Coby původní rodinný podnik je společnost JUST CS členem českého zastoupení celosvětové komunity rodinných firem The Family Business Network. Ta napříč 65 zeměmi sdružuje a podporuje na 4 000 rodin. Cílem této neziskové organizace je podporovat a rozvíjet středně velké a velké české rodinné firmy napříč generacemi.

Klíčové milníky v historii společnosti JUST CS
• 27. 11. 1991 – první schůzka se zájemci v Československu (Praha)
• 27. 10. 1992 – založení společnosti JUST CS spol. s r.o.
1. 12. 1992 – založení společnosti JUST SLOVENSKO s. r. o.
1993 – rozdělení ČSFR
1995 – počátek činnosti společnosti NAHRIN Praha a.s.
• 21. 5. 2002 – první elektronicky přijatá objednávka v systému
2005 – sloučení firem JUST CS a NAHRIN Praha
1. 6. 2016 – JUST CS spouští svůj účet na Facebooku
1. 9. 2017 – Spuštění objednávkového systému iStruct
2017 – oslavy 25 let společnosti na českém trhu
podzim 2018 – rekordních 1600 objednávek přijatých během 2 hodin
15. 2. 2019 – JUST CS spouští svůj účet na Instagramu
podzim 2020 – spuštění Online objednávky, slavíme 6 000 sledujících na Instagramu
podzim 2021 – u příležitosti úplně první schůzky se zájemci o spolupráci s námi (viz výše) jsme začali slavit 30 let našeho úspěšného působení na českém a slovenském trhu
4. 1. 2023 – spuštění nového Systému společnosti JUST pro poradce i zákazníky

O produktech

Základem naší filozofie je vysoká kvalita výrobků. Začíná přepečlivým výběrem těch nejkvalitnějších surovin ze Švýcarska i jiných zemí celého světa (rostliny, rostlinné výtažky, éterické oleje, ovoce, zelenina, koření, vitaminy a minerální látky), které tvoří základ našich produktů. Jednotlivé ingredience splňují veškeré evropské normy a podléhají několikastupňové kontrole podle přísných kritérií. Dáváme přednost přírodním vůním a barvivům, produkty distribuujeme v obalech z recyklovatelného materiálu. Tím je naplněna hlavní myšlenka společností JUST a Nahrin s důrazem na maximální spokojenost zákazníka.

Výroba a kvalita

Všechny produkty jsou vyrobeny a baleny výhradně ve Švýcarsku v mateřských firmách JUST ve Walzenhausenu a Nahrin v Sarnenu v souladu se Švýcarským zákonem o kosmetice a Evropským právem o kosmetice. JUST je držitelem certifikátů ISO 9001:2015 Systém managementu kvality, ISO 22716:2007 GMP Kosmetika – Správná výrobní praxe a ISO 14001:2015 Systém environmentálního managementu. Nahrin v souladu s certifikátem ISO 9001 přistupuje zodpovědně k prostředí například tím, že získává teplo z geotermálních vrtů.

Prokazatelné účinky produktů se opírají o dlouholeté zkušenosti společnosti JUST na poli využití rostlin v přírodním léčitelství a společnosti Nahrin v oblasti zdravé výživy. Špičková kvalita produktů je zaručena díky spolupráci s prověřenými dodavateli surovin, kteří prostřednictvím výzkumu a testování udržují vysoké standardy. Veškerá kosmetika JUST je dermatologicky testována. Účinné složky všech produktů jsou kombinovány tak, aby působily synergicky. To nejlepší pro zákazníky přinášíme s odkazem na práci našich předchůdců, navíc v moderním pojetí.

Vaše dotazy
Filtrovat
Vyčistit filtry

Jistě, řešení je přímo na tomto webu! V sekci Rady a tipy průběžně doplňujeme samostatnou kategorii Recepty. Pokud máte raději starou dobrou papírovou kuchařku, vydali jsme naši vlastní. Jmenuje se Vaříme s Nahrinem.

Doporučujeme vám obrátit se buď přímo na vašeho odborného poradce, který může případný příspěvek věnovat pod vlastní záštitou, nebo na naši Nadaci JUST CS. Odborní poradci jsou napříč celou Českou republikou aktivní a sami pod vlastní záštitou pomáhají lokálním subjektům a lidem, za což jim patří respekt a poděkování, protože vzájemná spolupráce v dané lokalitě je klíčová pro soudržnost a stabilitu.
Nadaci JUST CS naše společnost založila v roce 2015 s cílem pomáhat lidem ve složitých životních situacích. Tato nadace obvykle přispívá rodinám dětí s postižením na terapie nebo zdravotní pomůcky, nebo třeba přispívá maminkám samoživitelkám na obědy pro školou povinné děti. Zřízením nadace jsme všemu dali jasná pravidla. A společnost JUST CS patří pravidelně mezi hlavní přispěvovatele.

Organizátor je odborný poradce, který pečuje o svoji skupinu poradců. Vedení takové skupiny vyžaduje schopnost věci dobře zorganizovat, a tak jsme tuto roli rovnou takto pojmenovali. Pokud vás láká práce poradce, promluvte si o tom s vaším odborným poradcem – on vás může zaregistrovat třeba do svojí skupiny. Jako poradce budete mít příležitost ke kariérnímu růstu a pozice organizátora je jeden z mezníků v životě a práci odborného poradce.

Některá z kosmetiček, manikérek nebo kadeřnic v tomto kosmetickém salonu je odbornou poradkyní. Znamená to, že vám při poskytování svých služeb může ještě představit produkty JUST a Nahrin. Nestyďte se zeptat, pokud o produkty JUST a Nahrin máte zájem, třeba rovnou nějaký vyzkoušíte.

Tak to kolem vás projel někdo z našich nejlepších poradců, jimž poskytujeme možnost takto si označit vozy.

Souhlasíme s vámi, obě švýcarské lokality, městečka Walzenhausen a Sarnen i jejich přilehlá okolí, jsou překrásné. Pravidelně tato místa navštěvují naši zaměstnanci. Odborní poradci mají možnost několikrát v roce po splnění předem stanovených kvalifikačních kritérií Švýcarsko navštívit a podpořit tak úzkou spolupráci mezi námi a zahraničními partnery. Jako poradci mají možnost do sídel společností JUST a Nahrin zavítat díky soutěži, v níž úspěšní absolventi získávají právě účast na zahraničním školení ve Švýcarsku.

Doplňkový sortiment poměrně často měníme a poradcům ho průběžně nabízíme podle našich možností a okolností (např. během sezony). Některé doplňky objednáváme přímo ve Švýcarsku a jsme závislí na jejich skladových zásobách. A některé reklamní předměty pořizujeme s cílem zahrnout je do dalších nabídek poradcům. Proto je dobré se spojit přímo s odborným poradcem, který je zárukou aktuálních informací o dostupnosti doplňkového sortimentu.

V tomto případě vám doporučujeme konzultovat konkrétní produkty přímo s odborným poradcem. Některé produkty jsou certifikovány i pro péči o děti, jako například Lamelloderm krém. Ale většina produktů je vhodná pro děti až od věku 3 let nebo ještě starší. Naši odborní poradci jsou v této oblasti proškoleni a jsou schopni pro vaše potomky najít vhodné produkty.

Úplné znění obsažených složek v produktech najdete přímo tady na našich stránkách, stačí si zobrazit stránku konkrétního produktu. U kosmetiky JUST je složení deklarováno jako INCI, tam jsme hvězdičkou označili potenciální alergeny. U potravin a doplňků stravy Nahrin je úplné složení vypsané v sekci s tabulkou výživových hodnot. Alergeny jsou v tomto případě vyznačeny tučným písmem. Váš odborný poradce vám případně pomůže najít alternativu k produktu, který kvůli alergii nemůžeme používat. Po spuštění tohoto nového webu jsme zavedli také možnost produkty filtrovat podle obsahu často diskutovaných potenciálních alergenů (lepku a laktózy) či specifických složek (glutamanu a živočišných složek nevhodných pro vegany).

To rádi slyšíme. Aktuální tištěné vydání vám může věnovat váš odborný poradce. Nebo si jej můžete kdykoliv prolistovat on-line.

To bude legendární Olej z 31 léčivých bylin, jeden z prvních produktů v Československu vůbec. Schválně se babičky zeptejte, proč se tomuto produktu občas říká „perla JUSTu“.

Obvykle třikrát do roka. Snažíme se vybírat zajímavé produkty od obou našich švýcarských partnerů. A když je to možné, nové produkty vybíráme i s ohledem na ohlasy od vás a poradců.

Jistě, zkuste se nejdříve podívat do rejstříku produktů, jestli vám tam třeba něco bude povědomé. Kdyby ne, určitě vám poradí také odborný poradce, který produkty bezpečně pozná i podle vůně.

Samozřejmě, to se může stát. V případě, že vám některá ze složek produktu nedělá dobře (i v řadě přírodních složek jsou potenciální alergeny), obraťte se přímo na odborného poradce, který vám produkt zprostředkoval. Ten přijme i rozbalený produkt zpět, vrátí vám peníze a reklamaci s námi vyřídí.

Na našem webu jsou k dispozici zejména informace k produktům ve stálé katalogové nabídce. Kromě té průběžně obměňujeme tzv. Mimořádnou nabídku, což jsou produkty, které nejsou na trhu celý rok, anebo Sezonní nabídku. Některé produkty totiž ve Švýcarsku vyrábějí pouze tehdy, když je k dispozici klíčová surovina. Produkty, které zrovna nejsou v prodeji, jsou opatřeny na začátku svého popisu upozorněním. Tyto produkty tedy na webu najdete, ale o jejich dostupnosti bude dobré se poradit s odborným poradcem, který je průběžně informován o chystaných nabídkách, nebo třeba bude mít produkt ještě ve vlastní zásobě. Mimořádnou nabídku aktualizujeme vždy k 15. dni v měsíci. Pokud začátek Mimořádné nabídky připadá na víkend či svátek, nabídku spouštíme v pracovní den před tímto datem.

Určitě má. Dejte věcem volný průběh a otevřete se tomu, co vám vstupní školení dají. Množství času, které práci věnujete, záleží čistě na vás. Na našich školeních vám pomůžeme zbavit se ostychu a naučit se komunikovat se zákazníky. Nebojte se a zkuste to. I kdyby to nevyšlo, pořád si alespoň budete moci koupit naše produkty za výhodnější ceny pro sebe a své blízké.

Jistě, pokud se stěhujete daleko a původní poradce by s vámi složitě řešil schůzky a předávání produktů, můžete se kdykoliv obrátit na jiného. Zvažte však, jestli by se přeci jen nenašlo nějaké řešení, jak zůstat v kontaktu s původním poradcem, ten zejména při delší spolupráci už zná vaše potřeby.

To v pořádku rozhodně není. Prosíme, v takovém případě se ozvěte přímo nám do společnosti JUST CS přes kontaktní formulář. Spojíme se s poradcem a domluvíme se s ním na dodržování pravidel.

Kdepak, jedná se o on-line nástroj pro přímý prodej. O objednávku produktů se postará váš odborný poradce stejně, jako kdybyste spolu například telefonovali. Pokud žádného odborného poradce nemáte, najdete jej na této stránce nebo můžete najít toho, který je vám nejblíže, přes Online objednávku. Objednávku produktů vždy realizujete u svého odborného poradce, pouze si vyberete, zda vám má doručit produkty přímo on (zdarma), nebo přepravce za poplatek. Váš odborný poradce vás vždy kontaktuje s potřebnými informacemi o tom, jak produkty používat a s čím je lze případně kombinovat.

Ano, určitě. Při registraci do systému si budete moci vybrat odborného poradce ve vašem okolí. Objednané produkty vám můžeme poslat i rovnou od nás z centrály. Odborný poradce, kterého jste si vybrali, se s vámi sám spojí a poskytne vám potřebné poradenství k produktům. Produkty s vysokým obsahem přírodních složek se bez odborného poradenství neobejdou. A navíc přes Online objednávku můžete vybírat pouze ze stálé katalogové produkty, zatímco odborný poradce vám zprostředkuje i naše speciální nabídky, kolekce či výhodné akce.

Teď už ano! Zeptejte se svého odborného poradce, zda používá naši Online objednávku. Pokud ano, určitě Vám rád poskytne adresu svojí Mikrostránky a umožní vám zaregistrovat se do systému.

Nemusíte se účastnit party, pokud vám to nevyhovuje. Vždycky je tu možnost sejít se pouze s odborným poradcem. Nestyďte se mu říct, jaký způsob spolupráce vám vyhovuje, jistě vám vyjde vstříc.

Produkty našich švýcarských partnerů JUST a Nahrin v Česku získáte jedině od nás, jsme výhradní tuzemský distributor. Produkty nabízíme přes přímý prodej, musíte se tedy obrátit na některého z našich odborných poradců. Pokud zatím nejste ve spojení z žádným odborným poradcem, najděte nějakého ve svém okolí.

Udržitelnost

Oba naši švýcarští partneři JUST a Nahrin berou při svém konání ohledy na životní prostředí a jeho zachování pro budoucí generace. Tyto snahy se projevují v mnoha detailech, výběrem obalových materiálů počínaje a zapojením do nadnárodních certifikací konče.

 

1.
Co děláme pro udržitelnost my v JUST CS?
  • Separace odpadu je v kancelářích a na expedici samozřejmostí.
  • Redukujeme tiskoviny, které jsou stále běžnou součástí přímého prodeje, a pokud je to možné, přecházíme na elektronické verze dokumentů.
  • Na tiskoviny, tašky a obalové materiály používáme papír s certifikátem FSC, který hovoří o tom, že stromy použité k výrobě papíru, byly vypěstovány v ekologickém lesním hospodářství.
  • Při nákupu doplňkového sortimentu dáváme přednost lokálním firmám a chráněným dílnám v regionu, případně na Slovensku a v Česku.
  • Ve firmě používáme hygienické utěrky z recyklovaného papíru
  • Pravidelně se zapojujeme do soutěže Do práce na kole a snižujeme tak vyprodukované emise CO2.
  • V blízkosti firmy pěstujeme různé bylinky v naší zahrádce
  • Jednou týdně mají zaměstnanci z administrativy nárok na home-office – čímž mimo jiné šetříme jejich náklady na přepravu do práce a vyprodukované emise CO2
2.
JUST držitelem certifikace ISO

Výroba produktů probíhá v souladu s vysokými standardy v oblasti řízení jakosti stejně tak jako ohleduplnosti vůči životnímu prostředí. Společnost JUST je držitelem certifikátů ISO 14001:2015 Environmental Management System, ISO 22716:2007 Good Manufacturing Practice (GMP) a ISO 9001:2015 Quality Management System.

3.
JUST podle Bio Suisse a WeCare

Při výrobě letních limitovaných variant tělové kosmetiky JUST spolupracuje s místními pěstitelskými družstvy v rámci projektu WeCare. Bylinky jako třeba monarda z Appenzellu použitá v roce 2023 jsou pěstovány a zpracovány podle standardů pro udržitelnost Bio Suisse.  Projekt WeCare navíc do výrobního procesu zapojuje místní lidi a dává šanci se uplatnit i handicapovaným.

4.
Včelstva v okolí sídla JUSTu

JUST se aktivně zapojuje i do ochrany divokých včel, v roce 2023 otevřel Wild Bee Paradise, pozemek v bezprostřední blízkosti sídla společnosti, který svojí rozlohou o velikosti cca 1 990 m2 a velkým množstvím květinových záhonů a domků pro včelstva tvoří prostředí vhodné pro život včel.

5.
JUST je členem konsorcia EcoBeautyScore

Toto konsorcium tvoří téměř 70 kosmetických společností a společností zabývajících se osobní péčí. Cílem konsorcia EcoBeautyScore je vytvořit systém hodnocení a bodování vlivu kosmetických výrobků na životní prostředí v celém odvětví a umožnit spotřebitelům rozhodovat se pro udržitelné výrobky.

6.
JUST sídlí v tzv. Generační budově

Výrobní závod „Generations Building“ postavený v roce 2016 je příkladem konceptu trvale udržitelné energie a vytápění.

7.
Nahrin důsledně třídí odpad a používá recyklovaný papír jako výplňový materiál

Třídění a likvidaci papíru i kartonu se Nahrin věnuje na špičkové úrovni již mnoho let, což umožňuje snížit objem odpadu na minimum.

Již mnoho let se používá k doručení produktů poštou jako výplňový materiál recyklovaný papír. Díky speciálnímu stroji získává tento papír potřebný objem a dovede tak ochránit produkty během přepravy.

8.
Biologicky odbouratelné kávové kapsle Nahrin

Udržitelné balení produktů představuje budoucnost. Materiál kávových kapslí Nahrin (se kterými se ale na našem trhu prozatím nesetkáte) je založen na přírodních a obnovitelných surovinách. Tato biomasa je 100% biologicky odbouratelná, obsahuje 0 % hliníku a 0 % plastu. Kapsle splňují evropskou normu pro průmyslově kompostovatelné obaly (TÜV Austria, OK kompost INDUSTRIAL/EN 13432).

9.
Nahrin používá etikety z PE fólie vyrobené z recyklovaných materiálů

Palmový olej přestala společnost Nahrin používat v roce 2016. Jako alternativu používá švýcarský řepkový olej, čímž zároveň podporuje vlastní zemědělství. Krátký dodavatelský řetězec řepkového oleje zároveň přispívá k ochraně životního prostředí.

10.
Pokud je to možné, Nahrin používá suroviny ze Švýcarska

Nahrin upřednostňuje prvotřídní suroviny ze Švýcarska, které najdete v produktech této značky. Například sůl z Rýnského solného závodu, horskou sůl z Bex ve Waadtlandu, švýcarský řepkový olej nebo cukr.

11.
Nahrin od roku 2016 nepoužívá palmový olej

Palmový olej přestala společnost Nahrin používat v roce 2016. Jako alternativu používá švýcarský řepkový olej, čímž zároveň podporuje vlastní zemědělství. Krátký dodavatelský řetězec řepkového oleje zároveň přispívá k ochraně životního prostředí.

12.
Nahrin se spoléhá na energeticky úsporné LED osvětlení

LED osvětlení poskytuje dostatek světla ve velkých výrobních a logistických odděleních a přitom svojí spotřebou přispívá ke snižování spotřeby energie a zajišťuje bezpečnost práce na strojích a pracovištích.

13.
Sídlo společnosti Nahrin v Sarnenu je bez CO2

Elektřina, kterou si v Nahrinu sami nevyrobí pomocí fotovoltaického systému, pochází z udržitelné evropské vodní energie.

14.
Nahrin využívá hydroelektrickou energii

Elektřina, kterou si v Nahrinu sami nevyrobí pomocí fotovoltaického systému, pochází z udržitelné evropské vodní energie.

15.
Na budově výrobního závodu Nahrin je 924 solárních panelů

Od léta 2020 generuje necelá tisícovka solárních panetů okolo 270 000 kWh energie. To odpovídá spotřebě elektřiny přibližně 115 dvoučlenných domácností. Elektrickou energii Nahrin využívá především pro vlastní potřebu. Kromě toho fotovoltaický systém napájí 4 vnitřní a 4 venkovní nabíjecí stanice pro elektromobily. Fotovoltaický systém v Sarnen, sídle společnosti Nahrin – pusťte si video dostupné na oficiálním YouTube kanálu společnosti JUST SLOVENSKO.

Nadace JUST CS

Nadace JUST CS se zaměřuje na pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživých sociálních nebo životních situacích, ze kterých si sami nemohou pomoci.

Poskytujeme příspěvky společnostem, které se zabývají péčí o potřebné a přidělení příspěvku jim pomůže ve zkvalitnění životních podmínek svěřených osob. Zajímají nás konkrétní osudy a konkrétní lidé. Žadatele o příspěvek osobně kontaktujeme, ověřujeme důvěryhodnost a potřebnost.

V oblasti ochrany životní prostředí se zajímáme o možnost účasti v dobrovolnických projektech.

Více o nadaci
Přidejte se k nám

Hostitelka je pravá ruka poradce, nepostradatelná při pořádání party. Stará se o to, aby setkání poradce se zákazníky proběhlo v příjemné atmosféře. Party jako forma přímého prodeje často probíhá v neformálním duchu, všichni zúčastnění stráví společný čas při drobném občerstvení a seznámí se s produkty JUST a Nahrin. Hostitelce za každou úspěšnou party náleží odměna, a to nějaký z produktů JUST a Nahrin. Klub hostitelek je tu pro ty, které mají zájem o výhody navíc, např. exkluzivní dárek – kvalitní produkt, který nelze jinak získat, protože není v běžné nabídce. Členství není spojeno s žádnými závazky. Více informací vám poskytne váš poradce.

Co je to přímý prodej?

Osobní kontakt přímo se zákazníkem je výhradním způsobem distribuce produktů JUST a Nahrin, při němž má vyškolený poradce možnost představit filozofii společnosti, produkty a zajistit dlouhodobou spokojenost zákazníka naplněním jeho individuálních potřeb.

Party prodej

Party je příjemné posezení s poradcem firmy JUST CS, který zákazníkům bezplatně poskytne poradenství a v pohodlí domova hostitelky či na jiném dohodnutém místě je seriózně seznámí s produkty. Skvělá příležitost pozvat přátele a zprostředkovat jim možnost dozvědět se více o zdraví a kráse. Party představuje vhodnou příležitost produkty nezávazně vyzkoušet a ochutnat. Poradce zákazníkovi vždy poskytne odborné informace a zodpoví veškeré dotazy.

Staňte se jedním z nás!

Momentálně nehledáme nové kolegy, jakmile se tak stane, podrobnosti naleznete právě zde.

Buďte odborným poradcem

Otevře se vám úplně nová životní oblast, stanete se součástí rodinné firmy, naučíte se rozumět kosmetice, doplňkům stravy, koření a dalším produktům. Budete zastupovat důvěryhodnou společnost dodržující Etický kodex, která je členem Asociace osobního prodeje. Bez velké vstupní investice získáte časovou flexibilitu typickou pro podnikání a zajímavý výdělek formou provizí z obratu. Budete mít možnost se vzdělávat a podle svého uvážení řídit vlastní odborný i osobnostní růst.

Nabízené produkty JUST a Nahrin už mají i u nás dlouhou tradici a statisíce spokojených zákazníků. Pro více informací kontaktujte svého poradce nebo se obraťte na nás.

Logo
Logo