JUST přichází z přírody

Vůně pro tělo i duši

Vůně pro tělo i duši
07. říjen 2019

Právě čich je ten ze smyslů, který nás dovede doslova přenést v čase, protože velmi jednoduše a rychle vytváří asociace.

A toho se dá dobře využít. Vůně nás může vrátit do příjemného rozpoložení, v němž jsme se již někdy nacházeli, a to zejména v souvislosti s prostředím a blízkými osobami. Třeba takový zápach vlhkého sklepa, závan ledového vzduchu s typicky zemitou vůní, může být hodnocen spíše negativně, ale protože někoho vrací do dětství s babičkou na chalupě, může i taková vůně být hodnocena jako příjemná.

Kromě asociací, které vznikají skrze osobní zkušenost, existují také čichové vjemy s víceméně obecnou platností. O tom, jak jednotlivé vůně ovlivňují tělo i duši, se odborní poradci společnosti JUST CS učí na semináři ESENCE JUSTu, který jsme pro ně spustili vloni v létě. Díky tomuto semináři se dozví vše podstatné o éterických olejích od JUSTu a o toto vědění se s vámi poté mohou podělit (např. jak se po ránu probrat bez šálku kávy, zato s Guduchi Roll-Onem).

Celá řada z vás objevila nebo znovuobjevila produkty od JUSTu právě díky vůni. To mají kromě éterických olejů jako takových na svědomí zejména Eucasol a bylinné krémy a gely. I v nich jsou obsaženy éterické oleje, například ty z jalovce, eukalyptu, borovice a cypřiše v Jalovcovém krému nebo éterické oleje z tymiánu, eukalyptu, borovice, rozmarýnu, citronu a heřmánku v Tymiánovém krému.

Jak může vůně pomoci? Taková bolest hlavy je ideální příklad. Řada lidí v případě, že „je to chytne“, sáhne po ibalginu. V případě „hlavy jako střep“ si však také můžete uvařit zelený čaj (doplnit tekutiny) a natřít si spánky a zátylek Olejem z 31 léčivých bylin nebo Guduchi Roll-Onem. Hlava nás totiž obvykle bolí, protože málo pijeme, málo spíme nebo se pod tíhou sdělení v e-mailech krčíme připraveni na boj (ramena přitažená k uším). Jemná masáž krku a jeho okolí bylinným krémem s kapkou éterického oleje dovede tento „diskomfort běžného provozního rázu“ spolehlivě vyřešit a játra zaplesají, že zůstala ušetřena prášku na bolest.

Neváhejte se seznámit s našimi éterickými oleji a udělejte si čas na schůzku se svým poradcem, který vám rád ukáže, k čemu je který olej vhodný.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.