JUST přichází z přírody

Užijte si vlastnoruční výrobu vánočních dekorací

Užijte si vlastnoruční výrobu vánočních dekorací
29. listopad 2018

Užijte si vlastnoruční výrobu vánočních dekorací

Výroba vánočních dekorací je skvělá příležitost, jak strávit společné odpoledne s rodinou nebo přáteli. Uvařte čaj, připravte drobné pohoštění a pusťte se společně do díla! Ruční výroba dekorací ale může být i způsob, jak si vyčistit hlavu, zapomenout na starosti a užít si odpoledne jen sám se sebou a svým tvořením. Vyrobit si můžete například vlastní adventní věnec, svícínek, vánoční ozdoby, adventní dekoraci do vázy nebo třeba jmenovky na dárky.

Pokud jste zatím v oblasti domácího tvoření nováčkem, je advent ideální čas na to vyzkoušet si něco vyrobit vlastníma rukama. Jestliže jste už naopak zkušený tvůrce, pak vás určitě nemusíme přesvědčovat o tom, že teď je ten správný čas pustit se do díla.

Co se vám bude pro výrobu adventních dekorací hodit?

  • Šišky, kaštany, vlašské a lískové ořechy, bukvice, žaludy
  • Nasušené plátky pomeranče a citronu, případně jejich sušená kůra
  • Badyán, hřebíček, skořicová kůra vcelku
  • Nasušené plátky jablek, šípky, jeřabiny
  • Barevné stužky, zlatý a stříbrný dekorační sprej, metalické a barevné papíry, třpytky, flitry
  • Větvičky jehličnanů, chvojí, jmelí nebo proutí, mech

Přírodní dekorace, jako například šišky nebo kaštany, si můžete během procházky nasbírat sami, velké množství speciálních dekorací (například drobné rolničky, korpusy pro výrobu adventních věnců, bodce pod adventní svíčky nebo třeba tavné lepidlo) seženete v obchodech pro floristky. Existují také různé specializované obchody pro domácí tvoření a spoustu užitečných věcí seženete také v klasických hobbymarketech.

Pokud vás výroba domácích dekorací baví, určitě vám přijde vhod lepicí pistole. Dá se pořídit nejen v obchodě pro kutily, ale dnes už i ve velkých online obchodech s domácími potřebami a elektronikou. Například při lepení dekorací na adventní věnec pomocníka v podobě lepicí pistole velmi uvítáte.

Pokud chcete do výroby dekorací zapojit i menší děti, pak ale zkuste něco jednoduššího než práci s lepicí pistolí. Pamatujete si třeba na svícínky z pomeranče ozdobené zapíchaným hřebíčkem? Pomeranč postavte na jeho plošší stranu, vezměte čajovou svíčku, obkreslete ji na vrchní straně pomeranče a vyřízněte do něj otvor, kam se svíčka vejde. Pak už můžete tvoření bez obav předat i malým dětem. Hřebíček stačí dle libosti zapíchat do kůry pomeranče (třeba do tvaru různých ornamentů) a svícínek je na světě.

A závěrem jedna důležitá rada! Nejdůležitější při výrobě domácích dekorací je nestresovat se tím, zda bude výsledek vypadat stejně jako z obchodu, ale užít si chvilky klidu a mít radost z vlastní práce.

A pro navození příjemné atmosféry si při tvoření můžete zapálit aromalampu a nechat místnost provonět některým z našich éterických olejů.

Přejeme vám krásný advent.

 

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.