JUST přichází z přírody

V jednoduchosti (úklidu) je krása (3. díl)

V jednoduchosti (úklidu) je krása (3. díl)
18. prosinec 2019

Do příprav na advent a svátky patří jednoznačně úklid domácnosti. Ten má pro mnohé pověst strašáka, a přitom se není čeho bát.

Pustíme-li se do úklidu opravdu s vervou, můžeme se druhý den cítit jako sportovním výkonu – s tím rozdílem, že před sportem se obvykle rozcvičíme. Mnozí z nás pak cítí otlačená kolena, namožené zadní stehenní svaly a záda z neustálého ohýbání. Ozvat se mohou také mezilopatkové svaly a ramena, nosíme-li příliš těžké věci. Jak lze těmto dozvukům úklidu předejít?

Možností je celá řada. Jednak můžete do úklidu zapojit celou rodinu a úkoly delegovat podle fyzické kondice. Krabice do sklepa odnese manžel nebo syn, kuchyň může mezitím poklidit dcera nebo babička.

Pokud chceme většinu úkolů zvládnout sami, měli bychom myslet na své zdraví:

  • pro věci se neohýbejte, místo toho udělejte dřep s rovnými zády a váhu zvedaných věcí zvedejte nohama – vaše záda vám poděkují a nebudou bolet (to vůbec nejhorší, co můžete udělat, je zatížit záda a současně se protočit – to je spolehlivá cesta k tzv. houserovi)
  • potřebujete-li u práce klečet, podložte si kolena něčím měkkým, i kdyby to bylo jen na chvilku,
  • gumové rukavice nejsou jen pro slabochy, neváhejte je použít, kdykoliv před sebou máte delší kontakt s vodou nebo prostředky, jako jsou líh, benzin nebo odmašťovač na trouby,
  • náš Univerzální čistič NR 500 ml je vůči rukám šetrný, to spíše delší kontakt s vodou může ruce vysušit, pak se nabízí sáhnout po jemném Krému na ruce 60 ml,
  • při vyklízení sklepa nebo manipulaci se starými věcmi používejte pracovní rukavice, ušetříte si drobné ranky a škrábance – když už na ně dojde, trocha TEA TREE krému s manukou a rosalinou 60 ml pokožku rychle uklidní;
  • cítíte-li během úklidu únavu, neodkládejte ji „až na potom“, něco drobného snězte, napijte se a pak se k práci vraťte, však ona neuteče; jestli se nechcete zdržovat přípravou svačiny, sáhněte po fit nápojích, a je to!
Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.