JUST přichází z přírody

Úsměv

Úsměv
22. srpen 2017

Každý máme někdy den, kdy nám není příliš do zpěvu. Ale s úsměvem jde všechno líp, proto bychom se měli usmívat, i když na to zrovna nemáme náladu. Prospěje to nejen lidem, kteří s námi musí trávit čas, ale nakonec i nám samotným.

Říká se, že to nejkouzelnější, co na světě můžete vidět, je dětský úsměv. Ve skutečnosti se ale člověku dobře pozoruje jakýkoliv úsměv. Denně se na ulicích potkáváme se spoustou zamračených tváří a o to spíš si všímáme každé radostné. Dobrá nálada bývá nakažlivá a někdy nás i nesmělý úsměv cizího člověka donutí pousmát se také.

I když se necítíte zrovna nejlépe, povytáhněte koutky, usmějte se cíleně na někoho na ulici. Náš mozek si totiž tento pohyb obličejových svalů vyloží jako skutečnou radost. Začne produkovat endorfiny, hormony štěstí. Po chvilce nuceného úsměvu zjistíte, že se vám nálada opravdu zlepšila, a na světě bude na chvilku zase o něco veseleji.

Někteří lidé dokážou okolo sebe šířit štěstí a pohodu jen tím, že vstoupí do místnosti. Takový člověk se usmívá na všechny strany. Zkuste to také. Usmívejte se v práci, odzbrojte nepříjemné lidi svým smíchem. Zasmějte se s dětmi, při čtení knihy nebo sledování televize. Až budete sedět v autobuse, zamyslete se nad tím, jak se zrovna tváříte. Úsměv vás nic nestojí. Naopak přinese spoustu radosti vám i lidem okolo. :)

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.