JUST přichází z přírody

Teplá voda pomáhá k relaxaci a prokrvení

Teplá voda pomáhá k relaxaci a prokrvení
26. duben 2018

V antice se běžně využívala vodoléčba teplou i studenou vodou. Z dnešního pohledu se taková metoda zdá být nedostatečně efektivní. Copak stačí tak málo? Napadá vás možná jen ohřátá voda? Pojďme znovu objevit její účinky!

Termální prameny lidé od nepaměti vyhledávali jak pro léčivé, tak čistě relaxační účely. Už jen samotné ponoření těla do teplé vody může napomoci harmonizaci organismu a připraví tělo k odpočinku či spánku. Teplá koupel se proto doporučuje při poruchách usínání. Po horké lázni se vám bude usínat lépe, než když do peřin ulehnete prochladlí a vystresovaní.

Další cestou je nechat teplou vodu působit jen na některé části těla. Mnohým lidem například pomáhá ponoření celých předloktí do horké (ne vařící!) vody při rýmě. Schválně to někdy zkuste, v tomto období k tomu bývá příležitostí více než dost.

V některých kulturách také pijí teplou vodu. Zatímco u nás si dopřáváme spíše tu vychlazenou, třeba Japonci věří, že pití teplé vody na lačný žaludek hned po probuzení je zdravotně přínosné. Když nic jiného, alespoň si tím hned po ránu zajistíte dostatečnou hydrataci organismu.

Zvlášť v chladném počasí také oceníte teplou lázeň chodidel. Stačí lavor nebo jiná dostatečně velká nádoba s teplou vodou, do které navíc můžete přidat například naši Sůl pro koupel nohou  a domácí relaxace může začít. Taková koupel je navíc účinnou přípravou k odstraňování ztvrdlé kůže na chodidlech.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.