JUST přichází z přírody

Léčená týden, neléčená sedm dní

Léčená týden, neléčená sedm dní
13. listopad 2018

Sychravé listopadové počasí prohání draky na obloze a bacily všude tam, kde se vyskytne nějaký dobrák s kapkou u nosu. Jak tímhle obdobím projít beze ztráty kytičky? Zeptali jsme se Martiny Novákové, osobní asistentky JUST CS, toho času na mateřské dovolené s půlročním synkem, která má s péčí o zdraví a pohodu rodiny za pomoci produktů JUST a Nahrin bohaté zkušenosti.

Léčená týden, neléčená sedm dní. Martino, jak dlouho trvá rýmě, než se prožene vaší domácností?
Pokud vezmu jako prvotní příznak huhlání a ucpaný nos a v tu chvíli zahájím akci „útok na rýmu“, tak většinou zhruba 5 dní. Osvědčilo se mi nastříkat sprejem Eucasol děti ráno předtím, než vyrazí do školy, třeba jen na rukávy, aby byly celý den chráněné. Děti voní po eukalyptu ještě odpoledne, když se vrátí domů.

Děti přinesou ze školek a škol různé dárečky. Jak se snažíte doma zmenšit riziko vzájemné nákazy?
Když pominu vši, molusky či jiné dárečky a zůstaneme jen u nachlazení, tak já zvyšuji dávky sirupu Echinacina a přidávám třeba multivitaminový sirup Narosan. Ráno lžíce při snídani a je to. Abych zamezila tomu, že rýma skočí i na ostatní členy domácnosti, stříkám Eucasolem také všude doma. U dcer mám dobrou zkušenost s Tymiánovou esencí.

Když na manžela nebo děti lidově řečeno „něco leze“, jaké jsou vaše produkty první volby?
Tak na tohle si nemůžu vynachválit Olej z jedle sibiřské. Kapu jej do aromalampy nebo společně s Tymiánovým krémem natírám večer před spaním na hrudník. Paradox je ten, že místo aby měly dcery radost, že je jim lépe, naopak smutní, že musí zase do školy. Ale vždycky jim udělá radost, když jim k snídani udělám čaj ze sirupu Horský jalovec.

Maminky o všechny pečují, a nakonec obvykle také podlehnou. Co pomáhá vám osobně?
Ťuk, ťuk, tohle musím zaťukat, ale naštěstí se mě to netýká. Já asi patřím k těm maminkám, které jsou odsouzeny k věčné práci a doma si ani s rýmou neodpočinu. (smích) Ráda se čas od času naložím do teplé vany s pár kapkami Oleje z 31 léčivých bylin.

Žije vaše rodina v souladu s přírodou? Jaké tradice nebo zvyky týkající se zdraví a pohody dodržujete?
Máme rádi výlety a pobyt venku, takže s přírodou jsme v kontaktu. Ale jinak nic speciálního neděláme. Zvyky ani tradice v tomto směru nemáme. Snažím se k nachlazení a rýmě přistupovat tak, že se na to neumírá. Přidám vitaminy a nějaký bylinkový čaj. Pokud není teplota, tak se funguje normálně dál.

Společně s Martinou vám přejeme pěkný podzim ve znamení pevného zdraví a rodinné pohody!
Váš JUST CS

 

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.