JUST přichází z přírody

Předvánoční úklid v klidu a pohodě

Předvánoční úklid v klidu a pohodě
12. prosinec 2018

Advent by měl být časem rozjímání a pohody, ale přiznejme si, že pro většinu z nás to je naopak jedno z nejhektičtějších období roku. K pracovním povinnostem a péči o domácnost se přidává nákup vánočních dárků, pečení cukroví a pro mnohé z nás ještě předvánoční úklid. Sepsali jsme pro vás pár tipů, jak si s ním poradit.

Předvánoční úklid stihnete i po Vánocích

Úplně nejjednodušší rada zní: předvánoční úklid si letos odpusťte a zkuste si místo něj užít něco příjemnějšího, jako je třeba procházka s rodinou nebo posezení s přáteli. Proč si už tak hektické období komplikovat ještě další povinností v podobě cídění celého bytu? Pokud úklid nestíháte před Vánoci, přesuňte ho na klidnější období v lednu. Samozřejmě, pokud vás úklid těší a vnímáte ho jako něco příjemného, z čeho máte radost, nebo je to pro vás relax, určitě se do něj pusťte hned! Pokud to tak ale není, mějte na paměti, že předvánoční úklid můžete klidně přejmenovat na novoroční a přesunout ho na leden.

Změňte pohled na věc

Pro mnohé z nás je ale úklid zkrátka povinnost a něco, co bychom měli nejradši rychle z krku, abychom se mohli věnovat jiným aktivitám. Pokud patříte do téhle skupiny lidí, zkuste se na předvánoční úklid podívat novou optikou. Co můžete udělat pro to, abyste si tuto činnost zpříjemnili? Pomohlo by vám si k úklidu pustit oblíbenou hudbu, nalít si trochu svařeného vína nebo třeba přizvat kamarádku a pak na oplátku pomoci s úklidem jí?

Všechno je v hlavě

To, jak různé věci v životě vnímáme, je často otázka našeho mentálního nastavení. Zkuste předvánoční úklid vyjmout ze škatulky „nepříjemná povinnost“ a přesunout ho do škatulky „činnost, kterou si dokážu užít (aspoň trochu)“. Zamyslete se nad tím, co vám s tímhle přesunem pomůže, a pak to aplikujte v praxi. Nebaví vás uklízet celé odpoledne? Rozvrhněte si úklid na kratší časové úseky. Nebaví vás uklízet samotné? Přizvěte si kamarádky a udělejte z předvánočního úklidu společenskou událost s občerstvením a na závěr se odměňte třeba společným výletem do cukrárny.

A ještě jeden tip – pokud hledáte pomocníka, který během úklidu nereptá a celou dobu pracuje na 100 %, zkuste náš Univerzální čistič.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.