JUST přichází z přírody

Prázdniny, na které nezapomenete

Prázdniny, na které nezapomenete
04. červenec 2018

Ať jsou ty letošní podle vašich snů (s nějakým tím příjemným překvapením navíc). Nenechte si ujít zážitky, bez kterých se prázdniny neobejdou.

 
Jídlo pod širým nebem
Zažijte hned několik letních radostí zároveň. Příjemný čas strávený s rodinou či přáteli. Čerstvý vzduch a k tomu neodolatelná vůně a chuť dobrot, které si nakombinujete dle svého. S trochou kulinářské kreativity může být i grilování zdravé! 

TIP: Naaranžujte zeleninu jako špíz. Ideální je cuketa, lilek, žampiony, kedlubna, paprika, rajčata. Zakápněte je olejem, abyste podpořili vstřebání vitaminů. Ze sýrů se hodí slovenský oštiepok a kyperský sýr halloumi. Pokud se neobejdete bez masa, dejte přednost libovému nebo rybímu (losos, pstruh, treska).

Pozor: Doporučujeme kvalitní gril či grilovací tácky, které zachytí odkapávající šťávu. Tuk s rozžhaveným uhlím totiž produkuje karcinogeny, jež pronikají do jídla.

BONUS: Jako dezert servírujte domácí zmrzlinu. Rozmixujte oblíbené ovoce se smetanovým jogurtem, tvarohem, zakysanou smetanou, cukrem a vanilkou. Nakonec směs polijte smetanou ke šlehání a dejte ji do mrazáku. Uvidíte, že vám strávníci utrhají ruce. :-)

 

Příroda a dobrodružství
Milujete výlety, poznávání nového, ale hrady a zámky už máte prochozené? Zkuste naše tipy.

Nádherná krajina
Jeden z nejkrásnějších výhledů na Vltavu se vám rozprostře na skalní vyhlídce Máj nad bývalými Svatojánskými proudy. Úchvatný pohled na meandry řeky ve tvaru podkovy vám vyrazí dech. S hlavou téměř v oblacích se ocitnete na stezce korunami stromů v Janských Lázních (vystoupat můžete na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž).

Zábava
Naučná stezka je perfektní tip pro ty, kdo se chtějí při výšlapu také pobavit a vzdělat. Sladký život poznáte na Včelí naučné stezce hraběte Jana Harracha. Dozvíte se zajímavosti o včelím světě a o výrobě medu. Nejvýše položenou obcí v Krkonoších projdete během hravé Lufťákovy stezky v Benecku, na jejímž konci získáte certifikát. Milovníky adrenalinu potěší zábavně-naučný park s lanovým centrem Mirakulum v Milovicích nad Labem.

TIP: Strašidla u táboráku
Spousta lidí se ráda bojí. Baví je ten vzrušující adrenalinový pocit a překonávání strachu. I proto jsou tolik oblíbené horory a historky opředené mystikou. Dejte si klasickou táborovou hru: vyprávění strašidelných příběhů, ať už skutečných, nebo smyšlených. Perfektní kulisou je praskání ohně a podivné zvuky z nedalekého lesa...

 

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.