JUST přichází z přírody

Potraviny pro zdravou a krásnou pleť

Potraviny pro zdravou a krásnou pleť
19. březen 2018

Pokud si chceme udržet hezkou a zdravě vypadající pleť, musíme o ni samozřejmě řádně pečovat. Musíme dbát na důkladné odlíčeníčištění, pleť pravidelně ošetřovat vhodnými krémy, případně používat sérum. Pro vzhled pleti je ale důležité také to, co jíme. Které potraviny se tedy vyplatí do jídelníčku zařadit?

Mandle a lískové ořechy
Mandle a lískové ořechy jsou ideální pochoutka pro zdravou pokožku. Vyhněte se ale těm soleným či praženým a dopřejte si tyto plody jen v přírodním stavu. Mandle a lískové oříšky jsou mimo jiné zdrojem vitaminu E, který je pro zdraví pleti velmi důležitý. Kromě toho obsahují zinek, na jehož příjem by měli dbát zejména ti, kdo mají potíže s akné.

Vajíčka
Vejce kromě bílkovin obsahují nenasycené mastné kyseliny, vitaminy skupiny B a také celou řadu minerálů. Pokud si hlídáte jídelníček a chcete se vyhnout zvýšenému příjmu tuků, dopřejte si vajíčka naměkko nebo natvrdo a nekonzumujte je například ve formě volského oka.

Para ořechy
Dalším z prvků, které jsou často skloňovány v souvislosti se zdravou pokožkou, je selen. Ten je v tomto druhu ořechů zastoupen více než hojně. Para ořechy jsou poměrně hodně kalorické, ale úplně stačí, když si za den dáte třeba tři nebo čtyři. Tím si energetický příjem nijak výrazně nezvýšíte.

Tučné ryby
Makrela, sardinky nebo losos představují zdravý způsob, jak do těla vpravit nenasycené mastné kyseliny a kvalitní bílkoviny. Ty jsou důležité pro růst a obnovu buněk včetně těch kožních. Pro zdraví je určitě lepší, když se vyhnete rybám smaženým v trojobalu a připravíte je pouze s bylinkami či kořením.

Čerstvé ovoce a zelenina
Nejen pleti, ale celému organismu prospěje, když budete u oblíbeného seriálu nebo při četbě knížky chroupat mrkev, papriku, rajčata a také ovoce bohaté na vitamin C. Zkuste sušenky či brambůrky aspoň na tři týdny nahradit čerstvým ovocem a zeleninou. Změnu uvidíte na vlastní oči.

A co dál pro hezkou pleť?
Pijte dostatek vody a sladké limonády nahraďte zeleným nebo bylinkovým čajem. Zcela se vyhněte kouření a omezte pití alkoholických nápojů. Dbejte na dostatek spánku, pohyb na čerstvém vzduchu a zkuste se nestresovat maličkostmi. :)

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.