JUST přichází z přírody

Péče o ruce a nehty v zimě

Péče o ruce a nehty v zimě
15. leden 2019

Přechody z vytopené místnosti do zimní plískanice nebo sušší vzduch v domácnosti během topné sezóny mají velký vliv na stav naší pokožky. Zvlášť patrné je to na rukou a na stavu nehtů. Jak na to, aby naše ruce byly ve skvělé kondici i v zimě?

Suchý vzduch pokožce neprospívá

Suchý vzduch v domácnosti je častý problém topné sezóny. Kromě toho, že snížená vlhkost vzduchu zvyšuje riziko respiračních onemocnění, nepoděkuje nám za ní ani naše pokožka včetně té na rukou.

Tradiční způsob, jak se suchým vzduchem bojovat, je umístit na radiátor odpařovač s vodou. Do vody můžete navíc přidat pár kapek esenciálního oleje.

Ke zvlhčení vzduchu pomohou také rostliny. Pokud jste tedy zdatnými pěstiteli a máte doma celou řadu pokojových květin, snižujete tím riziko přesušení vzduchu v bytě.

Mějte u sebe pořád krém

V kabelce, v šuplíku pracovního stolu, v kapse u bundy, v koupelně, v autě, na nočním stolku. Na zimu si klidně pořiďte víc než jedno balení krému a tuby rozmístěte na strategická místa, abyste mohli ruce kdykoliv promazat. Na vrstvu krému na ruce (a jak už jsme zmiňovali výš také na rukavice) byste neměli zapomenout vždy, když se chystáte z tepla ven do chladu.

Zvolte vhodné přípravky pro mytí rukou

I zdánlivá drobnost, jakou je umývání rukou, má na stav jejich pokožky a nehtů vliv. Zimou namáhané ruce si proto v zimě zaslouží umývat šetrněji a je vhodné používat koupelové pěny nebo oleje, které pokožku nejen čistí, ale zároveň o ni i pečují.

Noste rukavice

Možná si říkáte, že ta chvilka, kdy jen vyběhnete na nákup, jdete na zastávku MHD nebo spěcháte k zaparkovanému autu, pokožce vašich rukou neuškodí. Pravda ale je, že rukavice se vyplatí si nasadit i na pár minut.

Přechody z vytopené místnosti do venkovního chladu totiž pokožku rukou hodně zatěžují. Pokud si zvyknete nasadit rukavice pokaždé, když v zimě půjdete ven, vaše ruce i nehty to velmi ocení.

TIP navíc:

Vyzkoušejte snadný domácí zábal. Ideálně před spaním nebo v době, kdy víte, že už následně ruce nebudete oplachovat, na ně naneste větší vrstvu regeneračního krému. Zabalte ruce s vrstvou krému do mikrotenových sáčků nebo foliových rukavic a následně je schovejte pod deku nebo zabalte do froté ručníku. Nechte působit cca půl hodiny a zbytky nevstřebaného krému případně jen lehce setřete papírovým ubrouskem.

 

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.