JUST přichází z přírody

Péče o obličej v zimě

Péče o obličej v zimě
18. únor 2019

Vítr, mráz, přechody z vytopených místností do venkovního chladu a v neposlední řadě také sušší vzduch v domácnosti kvůli topné sezoně. Pleť na obličeji dostává v zimních měsících pořádně zabrat. Zvlášť když třeba ještě vyrazíme na hory, kde pokožku vystavíme ostrým slunečním paprskům. Jak o ni v zimě pečovat, abychom ji co nejvíc chránili?

Přidejte další vrstvu ochrany

Pokud se chystáte strávit větší část dne venku (například na sjezdovce, sáňkováním s dětmi nebo třeba na procházce), namažte si obličej některým z vydatnějších krémů. Mazové žlázy totiž v mrazivém počasí fungují jinak než během vyšších teplot, a je proto vhodné před pobytem venku pokožku obličeje promazat.

Na pečlivé promašťování obličeje bychom v zimě neměli zapomínat hlavně u dětí. Jejich pokožka je totiž tenká a může se působením chladu vysušovat rychleji než u dospělých.

Dopřejte si masku

Vzhledem k tomu, že pokožka obličeje bývá v zimě vysušenější než v jiných ročních obdobích, nastává ideální čas dopřát si výživnou obličejovou masku. Tu si můžete připravit i ze surovin, které najdete doma v kuchyni. Jak na to? Stačí například dohladka rozmixovat půlku avokáda, nanést ho na obličej, relaxovat zhruba čtvrt hodinky a pak masku šetrně setřít vlhkou žínkou. Do avokáda můžete navíc kápnout lžičku olivového oleje nebo přidat trochu bílého jogurtu.

Hydratujte

Během topné sezony se vlhkost vzduchu v domácnosti obvykle snižuje a kromě našich sliznic na to může doplácet také pokožka. Pořiďte si proto odpařovač vody na radiátor, dostatečně větrejte a hlavně dbejte na správnou hydrataci.

A to jak zevnitř, tak zvenčí. Nezapomeňte, že dostatek vody můžete organismu dopřát nejen příjmem tekutin, ale že velké množství vody obsahuje také zelenina a ovoce. K hydrataci tak můžete přispět i správně zvoleným jídelníčkem. Aby byla pleť v optimální kondici, nezapomínejte ji pravidelně ráno a večer ošetřovat vhodně zvoleným krémem.

 

 

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.