JUST přichází z přírody

Party: od té mini po větší

Party: od té mini po větší
18. listopad 2019

Celá řada poradců zpočátku tvrdí, že party rozhodně není nic pro ně. A pak je pořádají naprosto s přehledem. Zrovna tak jako odborná poradkyně Renata B., která v JUSTu působí od roku 2018.

Paní Renato, co přestavuje party pro vás osobně?
Party vnímám jako společenskou událost, na kterou je třeba se perfektně připravit, aby všechno „klaplo“. Je to setkání, na kterém mám možnost představit společnost JUST CS s perfektními produkty JUST a Nahrin. A také se hodně nasmějeme.

Vzpomenete si na svoje začátky?
Jako nováček jsem tvrdila: Party? Nikdy! (smích) Ale teď už vím, že je to bezvadná cesta k získání zákazníků. Pracuji jako pedikérka a masérka. Zákazníkům jsem tehdy občas ukázala a dala vyzkoušet nebo ochutnat některé produkty. Najednou mi svitlo: Vždyť já vlastně dělám miniparty. Tak jsem odhodila ostych a obavy a zkusila jsem uspořádat větší setkání… a vyšlo to!

Podělíte se o nějaký trik, jak rozproudit komunikaci na začátku party?
Většinou vyprávím svůj příběh a také ten, jak můj manžel po dvou týdnech používání produktů pravil: „Proboha, jak jsme mohli žít bez JUSTu?!“ (smích) I hostitelka někdy přidá nějakou příhodu a tím opadne nervozita z nás, hostitelky i hostů. Hodně pomáhá také společné téma, například koníčky – já ráda zahradničím, když to má rád i host, snadno se dáme do řeči.

Vyzkoušela jste si úlohu hostitelky na vlastní kůži?
Hostitelkou jsem byla jen na Školení PARTY – tréninku obchodních dovedností. Určitě to není jednoduchá role, proto je důležité se dobře připravit a sehrát.

Takže jste poradkyní zapojenou do programu HHH+. Prozraďte průběh příprav, prosím.
Ano. S hostitelkou vše plánuji do úplného detailu. Domlouváme se telefonicky a ještě se pak sejdeme u čaje. Určíme místo, čas setkání a téma party. Povíme si, kolik nás bude a kdo přijde (ptám se na profesi, děti, koníčky, sport atp.). V den konání party se scházíme asi půl hodiny před začátkem. Poradkyně i hostitelka by měly být upravené a zajistit vlídnou a klidnou atmosféru. Použijeme éterický olej v difuzéru (podle situace, obvykle Pomerančový olej nebo Energy Plus). K občerstvení podáváme Iso-Tea Lemon, vodu a kávu. Něco drobného k zakousnutí s kořením Nahrin dáváme až na konci povídání, ať se pozornost hostů nerozptyluje.

Co byste pro pořádání party poradila začínajícím poradcům?
Rozhodně doporučuji působit profesionálně, dobře se připravit a nekomentovat nevhodně jiné firmy. Začít se dá představením produktů – nechat je hosty vyzkoušet a seznámit je s možnostmi použití a kombinování. Nebát se argumentovat zkušenostmi s produkty, znalostmi výrobků a jejich účinky. Dávat prostor k diskusi a dotazy nikdy nenechávat bez odpovědi. Hosty i hostitelku také lze motivovat drobným dárkem na závěr party.

Za rozhovor děkuje JUST CS

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.