JUST přichází z přírody

Party aneb Tvořte vlastní příběh

Party aneb Tvořte vlastní příběh
11. červen 2019

Co jsou to přechodové věty a jak může vypadat úplně první party? O své vzpomínky a zkušenosti se s námi podělila Helena Straková, která s JUSTem spolupracuje od roku 2011.

„Co vám mohu nabídnout?“ – „Můžete se stát hostitelkou. Pozvat si k sobě domů kamarádky, já za vámi přijedu, povykládám o tom, jak produkty pomáhají, vy ode mě dostanete dárek.“ – „Vaše kamarádky ochutnají a přivoní k produktům, které spolu vybereme, co vy na to?“ Tak tyto věty mě provázejí už několik let, říkám jim „přechodové“ a otevírají mi cestu k novým hostitelkám nebo zákaznicím. Když jsem jako poradce měla „svou větu“, cítila jsem se v bezpečí, schovávala jsem za ni svoji nervozitu, nedočkavost, a především velké nadšení z toho, že mohu o produktech někomu povyprávět.

Moje první party
Ta byla u kamarádky mojí sestry. Byla jsem tehdy poradkyní něco málo přes rok. Vše bylo domluveno na 2. července, první společnou party jsme uspořádaly na terase domu hostitelky, kde se mělo sejít dalších sedm hostů. Téma, které jsme měly domluvené, bylo koření. Po poradě se svou organizátorkou jsem připravila ochutnávku. Party měla začínat v 18 hodin. Přijela jsem k hostitelce s velkým předstihem, abychom vše stihly nachystat. Po páté hodině několikrát zazvonil hostitelce mobil, pokaždé ve mně zatrnulo, protože hosté se postupně omlouvali. Nakonec přišly jen dvě dámy, Iva a Dáša. Jak myslíte, že to dopadlo? O koření jsem nemluvila. Domluvil se náhradní termín. Co teď? Paní Iva mě poprosila, jestli bych jí nemohla poradit s častými bolestmi v lýtkách. Přikývla jsem, šla do koupelny, kde jsem si opláchla obličej, koukla do zrcadla a jen si řekla: „To dáš!“ Cestou zpět mi běžely hlavou vzpomínky na měsíční schůzku na téma péče o nohy. Jak já byla ráda, že jsem na té schůzce byla! Vše nakonec dopadlo výborně. Nový termín party, hostitelka spokojená, protože dostala dárek, který si zasloužila. Objednávka na party vznikla také, i když to nakonec nebylo koření.

Není se čeho bát
Na svou první party vzpomínám hodně často, vyprávím tuto zkušenost svým poradkyním (i té někdejší hostitelce, která je dnes již výbornou odbornou poradkyní). Party, to je posezení a povídání o produktech, je to pro mě stále ten nejefektivnější způsob, jak seznámit své okolí s produkty JUST a Nahrin. Díky party jsem získala přátele, poradce i zákazníky, se kterými mě pojí společné příběhy. Přeji každému poradci, ať prožije se svými zákazníky příběhy, které je budou spojovat a připomínat jim, že i práce může krásně vonět.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.