JUST přichází z přírody

Proč si nedávat novoroční předsevzetí

Proč si nedávat novoroční předsevzetí
31. prosinec 2018

Každý z nás to určitě zkusil aspoň jednou, někteří to možná zkouší každoročně. S příchodem nového kalendářního roku hodláme začít zdravě jíst a víc sportovat, mnozí chtějí trochu zhubnout a mezi nejčastější předsevzetí patří také přestat kouřit, začít se učit cizí jazyk nebo si najít víc času pro sebe a své blízké. Taky jste si někdy dali některé z uvedených předsevzetí? A jak to s ním po pár dnech dopadlo?

Pokud patříte k většině lidí, kterým novoroční předsevzetí nevydrží, zkuste to letos jinak a žádné si nedávejte. Vysvoboďte svůj mozek ze slepé uličky myšlení typu „něco musím, ale nechce se mi do toho teď, tak s tím určitě začnu v novém roce“. Nezačnete. A s každým dalším neúspěšným pokusem, kdy své předsevzetí nedodržíte, budete mít akorát sami ze sebe horší a horší pocit.  

„Definice šílenství je opakovat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“  Albert Einstein

Takže je načase začít jinak! Rozhodně si neříkejte, že něco MUSÍTE, a určitě nezačínejte měnit své zaběhlé zvyky (třeba ne úplně zdravé stravování nebo málo pohybu) ze dne na den. Vstupte prostě letos do nového roku bez toho, abyste na sebe kladli jakákoli očekávání a nutili se do něčeho, do čeho se vám třeba vlastně vůbec nechce.

Nedávejte si letos bezmyšlenkovitě vágní předsevzetí jako „budu jíst zdravě“ nebo „budu víc cvičit“, ale zkuste si v klidu rozmyslet, co skutečně chcete ve svém životě změnit a proč se vám to dosud nepovedlo. Proč jste se změnou čekali až na 1. ledna? Není to náhodou i proto, že si novoroční předsevzetí dáváte jen tak ze zvyku, nebo proto, že už ve chvíli, kdy si ho dáváte, si nejste jistí tím, že ho skutečně chcete splnit? Ať už je pes zakopaný kdekoliv, zkuste si letos žádné předsevzetí nedávat, protože pokud se skutečně rozhodnete něco ve svém životě změnit, ten správný čas přijde sám a s velkou pravděpodobností to nebude 1. ledna.

Přejeme vám úspěšný rok, který prožijete v souladu s přírodou a jejími rytmy, svými blízkými i sebou samými. Věříme, že i v roce 2019 budou jednou z vašich opor právě naše produkty.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.