JUST přichází z přírody

Nevzdáváme se

Nevzdáváme se
29. červenec 2018

V červnu jste si přečetli náš článek o pojmenování cílů. Pokud je vám jasné, čeho chcete dosáhnout, jste na nejlepší cestě k tomu uspět. Rozhodně se však hodí znát překážky, na které můžete v průběhu svého snažení narazit.

V první řadě je potřeba na sebe nebýt zbytečně přísný. Vzniklá úzkost člověka svazuje. Vzpomeňte na některé „gramofonové desky“, které vám hrají uvnitř hlavy, když se plány hroutí. Přátelili byste se s někým, kdo by se s vámi takto bavil? Pravděpodobně ne. Buďte k sobě vstřícní, hovořte k sobě jako k příteli, který potřebuje ve chvílích nezdaru povzbudit. Uvolníte se a brzy pocítíte chuť zopakovat pokus. Váš osobní projekt nebo dílčí cíl by pro vás měly fungovat jako motivace a pozitivní součást života, která i v případě těch nejmenších posunů vpřed přináší pocity radosti. Milé je se také za dosažení určitých met odměnit.

Důležité je také vzít na vědomí, že je naprosto normální selhat. Jedno sladké zhřešení v rámci diety. Jeden výpadek v tréninku kvůli vyzvednutí maroda ze školy. Někdy zkrátka okolnosti nejsou cílům nakloněny – jak se říká: chcete-li pána boha rozesmát, řekněte mu své plány – a pak je vhodné brát věci tak, jak přicházejí, a snažit se příště. Nenechte se výpadky v plánech demotivovat, reagujte na ně pružně, zkuste na chybějící stupínky nahlížet jako na další motivaci.

Krásným příkladem zdravého přístupu k dílčímu nezdaru je aktuální fáze expedice horolezkyně Kláry Kolouchové, která se letos v létě vydala na druhou nejvyšší horu světa K2. Klára se podělila o své pocity na svém webu, bojovala do posledních sil a nakonec jí bohužel její tělo nedovolilo jít dál. Kláře fandíme a smekáme před tím, že se ke konci své letošní expedice postavila čelem. Půjčila si od britského politika Winstona Churchilla krásný citát: „Úspěch je schopnost pokračovat od neúspěchu k neúspěchu bez ztráty nadšení.“

Stále máte možnost s námi soutěžit o balíček produktů, kterými jsme Kláru na její expedici vybavili. Třeba se štěstí usměje zrovna na vás a pod víčkem svého balení Iso-Tea Lemon Nahrin najdete výherní kupon.

Přejeme vám krásné léto!

Váš JUST CS

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.