JUST přichází z přírody

Nejste ve svojí kůži?

Nejste ve svojí kůži?
07. červen 2019

Svědí, zčervená, loupe se, pne. Řeč je o pokožce, která se snaží dát najevo, že není v pořádku. Proč se vyplatí její přání vyslyšet?

Zeptáte-li se někoho, jaký orgán lidského těla je největší, dost možná dotyčný v duchu probádá vnitřek těla a zapomene na to, co je přímo na očích. Ano, právě kůže je největší orgán lidského těla. Když je v pořádku, o kůži skoro nevíme. Přiměřeně opálená, zdravá pružná kůže a pleť s dostatkem hydratace jsou podmínkou pěkného vzhledu. Ale běda, když je něco špatně. Každý, kdo zažil svědivý kožní problém, ví, že v tu chvíli se myšlenky točí jen kolem svědivého místa.

Jemná očista
Jakmile kůže naznačí, že potřebuje jemnou péči, sáhněte po mycích prostředcích s jemnými tenzidy. Takový sprchový gel, pěna či olej udržují přirozenou kožní bariéru a kůži nevysušují. 

Regenerace
Po letním koupání, večerní sprše nebo třeba i výletu během větrného počasí je třeba citlivou pokožku podpořit vhodným krémem, vrátit jí ztracenou vláhu a živiny. Ideální je takový krém, který pokožku vyživuje, ale současně není zbytečně hutný a umožní jí dýchat. Problematické pleti prospívá sůl z Mrtvého moře, která je součástí San’Activ krému.

Hygiena
Lidé mají občas pocit, že se ze svědění pominou. Fyzicky i psychicky je náročné snášet dlouhodobě projevy podrážděné pokožky, jimž svědění vévodí. Dalším důvodem, proč podrážděnou pokožku řešit, je riziko infekce, kterou si můžete do prasklinek zanést, škrábete-li se neumytýma rukama. Taktéž péče o problematickou pleť a akné by měla být prováděna pouze umytýma rukama. JUST na konkrétní problematická místa na pokožce vyvinul speciální Lamelloderm SOS-sérum s antimikrobiálním účinkem. Pro péči o nečistou pleť s tendencí k zarudnutí je vhodný TEA TREE krém s manukou a rosalinou, který kombinuje účinky olejů hned ze tří čajovníků.

Zdravý rozum
Citlivá nebo podrážděná pokožka vyžaduje rozumné zacházení. Majitel takové kůže by neměl podstupovat horké a dlouhé koupele a vystavovat kůži nadměrnému slunění. Vyplatí se také zamyslet se nad jídelníčkem, přecitlivělé pokožce nesvědčí pikantní pokrmy a konzervovaná jídla, nadměrné množství cukru a alkoholu. V případě vyloučení alergií (protože i ty se projevují na kůži) je doporučován příjem kvalitních bílkovin a tuků, jako je například Bodlákový olej, čerstvé zeleniny, ořechů a semínek.

Článek byl volně převzat z blogu JUST Schweiz AG

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.