JUST přichází z přírody

Naučte se být šťastní!

Naučte se být šťastní!
06. leden 2017

Představte si jednu konkrétní činnost, kterou opravdu neděláte rádi. Třeba mytí oken. A zkuste se zamyslet, jak si ji nejvíc zpříjemnit.  Kupte si třeba květované gumové rukavice, pusťte si oblíbenou hudbu, udělejte si svařené víno a uvidíte, že si začnete možná i zpívat. A právě to je hygge. Těžko popsatelný pocit příjemna, krásna a radosti, který vám oživí běžné, ale i ty ne úplně oblíbené činnosti.

Hygge jsou maličkosti, které z obyčejných věcí udělají radost a zábavu, ale je to také čas strávený ve společnosti lidí, které máme rádi. Když je za okny plískanice nebo mráz, nezapomeňte pozvat k vám domů pár přátel. Připravte dobrou večeři a užijte si společně zábavu, která vám všem určitě zvedne náladu. Prostě zkuste přenést pocit pospolitosti, který u nás symbolizují hlavně Vánoce, do celého roku.

A co určitě nevynechat? Svíčky. Dánové jsou jimi doslova posedlí a mají je všude. Zkuste si svíčky zapálit třeba i v koupelně nebo si pořiďte aromalampu. Uvidíte, jaké zázraky udělá jejich světlo s atmosférou vašeho bytu a poté i s vaší náladou.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.