JUST přichází z přírody

Mezinárodní den míru

Mezinárodní den míru
20. září 2017

Dne, 21. září, je světový den míru. Jak název napovídá, slaví se po celém světě. Připomínají si ho státy i politické a vojenské organizace. Měli bychom slavit mír, vyvarovat se konfliktů, připomenout si oběti nejrůznějších sporů. Ve světě je znám pod anglickým názvem International Day of Peace.

V roce 1981 byl tento den vyhlášen významným jednomyslným usnesením OSN. 21. září je věnováno připomínkám a posilování ideálů míru mezi námi samotnými i mezi všemi národy. Datum platí pro všechny, lidstvo se zavázalo k míru bez jakýchkoliv rozdílů.

Každý člověk by se měl zapojit do tohoto celosvětového dne jakýmkoliv způsobem, který je pro něj možný a smysluplný. Vyvarujte se proto obzvláště dnes i sebemenších projevů nenávisti. Odstraňte neshody, jež máte se svými blízkými, kolegy a přáteli. Povězte svým dětem, co znamená mír, proč bychom se měli poučit z historie, a zkuste jim vysvětlit, že ne všichni na světě mají to štěstí, aby mohli žít v míru.

Letošní ročník
15. září 2017 zazvonil generální tajemník Organizace spojených národů v mírové zahradě v sídle OSN na japonský Mírový zvon. Poté následovala minuta ticha za mír. Letošní téma zní: Společně za mír: respekt, bezpečnost a důstojnost pro všechny.

 

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.