JUST přichází z přírody

Maminky, na slovíčko...

Maminky, na slovíčko...
29. květen 2019

Díl třetí: Děti vědí, co chtějí

Přinášíme další pokračování rozhovoru poradkyň Markéty Lízálkové a Jany Dvorské na téma rodinného zdraví.

Předchozí dva díly si můžete přečíst zde a zde.

MARKÉTA: Je dobré používat příměry, lidé si to tím spíš zapamatují. Například dávku sirupu Narosan lze připodobnit k porci dobrého ovoce, Levandulový olej provoní byt stejně, jako kdybychom si tuto bylinu natrhali a usušili.

JANA: Když jsem potřebovala na jednom setkání vysvětlit, co je lanolin, nechala jsem zákazníky jednoduše představit si, jak hladí ovečku. To, díky čemu mají pak mastnou ruku, je lanolin.

MARKÉTA: To mi připomíná, že po typických rýmách, kašli a „prdíkách“ je další velké téma kůže.

JANA: Jako lékárnice jsem potkala něco maminek, které si přišly s receptem na mast s kortikoidy. V případě závažných problémů s pokožkou to chápu, ale mnohdy mi vrtalo hlavou, jestli by to ty děti přeci jen nezvládly za pomoci přírodních produktů.

MARKÉTA: Myslím, že ano. Když měl můj syn dvě malá ložiska ekzému na noze a na čele, skvěle účinkoval Lamelloderm krém. Také Mandlové mléko se nám doma osvědčilo. V Mimořádné nabídce JUSTu občas bývá Sprchový gel mléko, med rýže, který mají naše děti moc rády. Co se kopřivky týče, nedám dopustit na Tělový balzám a Bodyfresh.

JANA: Zrovna v případě Lamelloderm krému můžeme poradcům doporučit, aby tento krém maminkám s malými dětmi nabízeli. Jedná se o účinný krém, který prošel přísnými testy a lze jej použít i pro batolata. Je možné jím ředit jiné krémy, které by pro malé děti mohly být zatím příliš koncentrované.

MARKÉTA: (napůl žertem) A co si myslíš o Krému na nohy?

JANA: Asi by se měl jmenovat jinak. (smích) Vždyť je tak univerzální! Zákazníci si ho nemohou vynachválit, kromě nohou ho používají na všechny ostatní části těla. Např. na opary je vhodný i pro děti.

MARKÉTA: Ale teď vážně. Maminky v případě krémů mohou váhat, který použít.

JANA: Používání kvalitních krémů JUSTu je velmi účinná, neinvazivní péče o pokožku. Každá maminka se umí na své dítě nacítit a rozhodnout se podle své mateřské intuice, která se podle mého názoru málokdy mýlí. My poradci k podaným ověřeným informacím o produktu můžeme nabídnout vyzkoušení krémů a konečné rozhodnutí nechat na rodiči.

MARKÉTA: Pominu-li zálibu ve sladkém, řekla bych, že i děti samy vycítí, co je pro ně dobré. Nedávno jsem naše dvojčata přistihla, jak namáčí oblíznutý prst v prášku Basico. Sama si Basico s chutí zamíchám do jogurtu, ale budiž, zřejmě to v tu chvíli potřebovala. Možná byla jenom zvědavá, jak chutná. (smích)

JANA: Je docela škoda, že oproti dětem s věkem často přicházíme o přirozenou schopnost vnímat své vnitřní potřeby.

MARKÉTA: Řekla bych, že zhruba od věku tří let jsou děti už celkem schopny si říct, co chtějí. Ještě sice nedokáží přesně popsat věci, ale reagují dobře na barvy. Naše děti si samy a rády vybírají, kterou esenci chtějí do koupele, nebo v lednici sáhnou po sirupu, na jehož etiketě vidí barvu, kterou už znají z dřívějška. Naše malá šibalka dokonce občas naschvál předstírá kašel, aby si směla vzít lžičku Tannen sirupu.

JANA: Nedivím se ani, že dnešní děti nechtějí jíst ovoce a zeleninu. Podtržená produkce z obchodů je často nutričně prázdná. Děti se pak přirozeně natáhnou po lžíci sirupu Narosanu, jehož dávka jim zprostředkuje živiny z porce dobrého ovoce.

MARKÉTA: U nás doma děti říkají, že „chtějí mňaminu“.

JANA: Dnešní rodiče si podle mě dobře uvědomují, že komerční potraviny jsou chudé na živiny. V českém JUSTu máme štěstí, že naše 27letá historie sahá tak daleko, že už radíme zákazníkům napříč generacemi. A více než šedesát let zkušeností, které si zákazníci JUStu a Nahrinu mezi sebou celosvětově předávají, to je podle mě hodně silný argument, na který by poradci neměly zapomínat. Obzvlášť ve srovnání k trendy a boomy na trhu, které mívají obecně životnost okolo dvou let.

Na další pokračování rozhovoru se můžete těšit na začátku září.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.