JUST přichází z přírody

Když se tančí na ledě

Když se tančí na ledě
01. červen 2022

Úspěšný sourozenecký pár používá produkty JUST a Nahrin. Které má nejraději?

Sourozenci Filip (*1999) a Natálie (*2001) Taschlerovi tvoří profesionální taneční pár v krasobruslařské disciplíně tanců na ledě. Po řadě úspěchů na evropských i světových šampionátech se letos v únoru zúčastnili XXIV. zimních olympijských her v Pekingu, kde svůj debut zakončili 16. místem. Na březnovém mistrovství světa ve francouzském Montpellier se umístili na krásném 13. místě. Jejich talent, nadšení i mládí jsou příslibem mnoha dalších úspěchů a především nádherných tanců. Tance na ledě jsou jiné než klasické sportovní krasobruslení. Nezahrnují sice složité skoky, přesto se jedná o velmi náročnou disciplínu, v níž se snoubí výkon a umělecký dojem.

Vaše maminka je naší poradkyní od roku 2020. Produkty JUST a Nahrin tedy používáte teprve pár let, nebo jste je měli doma již dříve?
Používali jsme je už dříve, jak kosmetiku a éterické oleje, tak i koření a doplňky stravy.

Které produkty vás oslovily nejvíce?
Máme moc rádi Eucasol, který je úžasné rozprašovat v pokoji, třeba když jsme nemocní nebo nachlazení. Oblíbili jsme si také Koření na maso a Salat-Mix, které využíváme téměř denně při přípravě jídla na tréninky i celý den.

Máte zkušenost s aromaterapií?
Ano. Kromě již zmíněného Eucasolu máme rádi Levandulový olej a Antistress Activator proti stresu.

Když máte čas, vaříte? Jaká jídla máte nejraději?
Ano, vaříme si každý den sami. Každý máme totiž svůj nutriční plán, jímž se řídíme.
Filip: Já mám asi nejradši asijskou kuchyni a sushi.
Natálie: Sushi mám taky moc ráda, plus zbožňuji ovocné saláty.

Jak relaxujete a regenerujete po tréninku?
Snažíme se regenerovat hlavně kvalitním spánkem, který je pro nás velmi důležitý. A využíváme služby našeho týmového fyzioterapeuta, který nás masíruje nebo nám fixuje bolavá místa, abychom mohli plně trénovat dál. Taky chodíme moc rádi do sauny, kde tělo vyplaví všechen stres a únavu, díky čemuž jsme pak „ready a fresh“ na další tréninkový týden.

Jak probíhají poslední dny před důležitými závody? Trénujete jinak či méně/více?
Trénujeme neustále, a to i před odjezdem na závod. Více se však zaměřujeme na drobné detaily.

Jaké máte rádi bylinky?
Hlavně levanduli, heřmánek a meduňku.

Kolik párů bruslí vlastní profesionální tanečník na ledě? Vyžadují takové brusle speciální péči oproti těm pro laickou veřejnost?
Většinou máme vždy dva páry. Je důležité mít v zásobě jeden pár navíc, protože kdyby se náhodou brusle poničila, můžeme ji ihned vyměnit bez čekání (někdy trvá i měsíc, než dorazí nové brusle). Péče o profesionální brusle je určitě jiná. Například broušení nožů je upraveno na váhu a polohu těžiště bruslaře a probíhá zhruba jednou za tři týdny. Také často měníme tkaničky, aby byly brusle pořádně utažené a nohy v nich byly stabilní a zpevněné.

Jak snášíte změny prostředí během cestování na soutěže?
Cestování zbožňujeme! Někdy je to sice náročné, ale za všechny ty vzpomínky a zážitky to rozhodně stojí. K uklidnění a celkovému uvolnění využíváme éterické oleje.

Za zprostředkování rozhovoru s Natálií a Filipem děkujeme jejich mamince a naší poradkyni Dagmar Taschlerové ze skupiny Zuzany Střížkové.

Edita Svatošová, Marketingové oddělení JUST CS

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.