JUST přichází z přírody

Kdopak by se zimy bál

Kdopak by se zimy bál
08. leden 2019

Novoroční předsevzetí prověří naši vůli. Začátek roku však doslova vybízí k novým plánům a připomenutí dávno zapomenutých přání. Mnozí z nás by se chtěli zase začít hýbat.

Těžko říci, co se děje za okny vyhřátých domovů, když pročítáte tyto řádky. Dávno už totiž neplatí, že zima automaticky znamená sníh. Na co se však téměř jistě můžeme spolehnout, je až magnetická přitažlivost gaučů, lenošek, křesel a postelí.

Přiměřeně

Zní to jako klišé, ale je to tak. Lidské mysli i tělu prospívá přiměřený pohyb. A slovo přiměřený znal už pekařův císař. Chcete-li se v lednu začít hýbat, přenechejte zběsilé tempo těm, které Ježíšek obdaroval permanentkou do fitness centra, a nalaďte se na své tělo. Začátky by měly být pozvolné a příjemné. Neváhejte zavřít oči a zahloubat se nad tím, zda je vaše únava spíše duševní, nebo skutečně fyzická. V obou případech, jste-li zdrávi a znáte-li signály svého těla dobře, vám trocha pohybu jedině prospěje.

První krůčky

Chůze je přirozený druh pohybu, sport s takřka nulovými náklady, příležitost celoročně vyrážet do přírody. Také se jedná o přirozeného garanta dobrého trávení a podpůrný proces pro ty myslitele, kteří v duchu nemohou rozlousknout nějaký oříšek. Připraveni na první zimní procházku? Oblékněte se tak, aby vám při opuštění domova bylo mírně chladno. Během chůze se totiž zahřejete a zbytečně byste se zpotili. Promyslete, kam byste se chtěli jít podívat, nebo se jen tak toulejte. Nechte myšlenky volně plynout a zaměřte se na své tělo a dech. Nadechujte se nosem, vydechujte ústy. Podívejte se na oblohu a do korun stromů. V dnešní digitální době je to velmi příjemná změna.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.