JUST přichází z přírody

Jarní prázdniny

Jarní prázdniny
09. únor 2019

Sice se jim říká „jarňáky“, ale většinou je máme spojené se sněhem, pobytem na horách, lyžováním, sáňkováním nebo třeba bruslením na zamrzlém rybníce. Pokud máte doma ratolesti školou povinné, určitě víte, o čem je řeč. Jak si jarní prázdniny užít, když se jinak obvykle doma potkáváte jen večer?

Ideální samozřejmě je sbalit celou rodinu a odjet na týden do zasněžených hor. Po celém dni stráveném na čerstvém vzduchu, ať už na sjezdovce, nebo v běžecké stopě, budete určitě všichni večer tak unaveni, že padnete do peřin a na moc dalších aktivit (a případné rodinné rozepře) vám nezbude čas.

Někteří z rodičů si ale nemohou vzít celý týden volno nebo je pro ně týdenní pobyt na horách s celou rodinou moc velká finanční zátěž. V takovém případě se dá v rámci jarních prázdnin podniknout aspoň několik menších výletů nebo akcí, protože společně strávený čas s těmi, které máme rádi, je jedna z nejcennějších věcí, jež si v životě můžeme dopřát.

Vodní hrátky nebo prohlídka letiště

Pokud patříte k těm, kdo milují vodní hrátky, vyrazte s dětmi do některého z akvaparků. Díky mnoha atrakcím a relaxačním zónám se v nich dá často strávit celý den. Pokud ale vy nebo vaše děti ráchání v bazénu zrovna nemilujete, bude pro rodinnou pohodu lepší se vydat někam, kde je sucho. Například na exkurzi na letiště Václava Havla v pražské Ruzyni, které během období jarních prázdnin rozšířilo tyto prohlídky i na všední dny. Nebo do Kasáren Karlín, kde připravili na jarní prázdniny filmový Harry Potter maraton.

Za zvířaty nebo do muzea

Zpestření běžného programu během jarních prázdnin nachystala i celá řada českých zoo. Například v safari parku v Zoo Dvůr Králové budou v této době každé úterý a pátek probíhat speciální komentované prohlídky. Zoo Tábor během jarních prázdnin rozšířila otevírací dobu i na všední dny, kdy je jinak v únoru a březnu zavřeno, a nachystala sérii komentovaných krmení různých druhů zvěře.

Speciální programy, workshopy a tvořivé dílny nabízejí během jarních prázdnin také muzea a městské knihovny. I v případě, že se tedy během jarních prázdnin nechystáte vyrazit na celý týden na hory, se dá pro děti (ale i pro vás) najít program, který vás bude bavit a díky kterému hlavně budete trávit čas spolu.

TIP na závěr: Pokud se během dne plného zážitků s dětmi o jarních prázdninách cítíte unaveni a potřebujete rychlou vzpruhu, mějte po ruce náš Guduchi Roll-On, nebo si večer užijte chvilku klidu v koupeli s přidáním některé z našich bylinkových esencí.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.