JUST přichází z přírody

Jaké typy na dovolenou „frčí“ v roce 2017?

Jaké typy na dovolenou „frčí“ v roce 2017?
24. červen 2017

Sníh nám konečně vystřídalo slunečné počasí a dětem se blíží nejoblíbenější období roku – prázdniny. Dospělí mezitím už začínají pomalu snít o tom, jak opustí svou kancelář a stráví několik krásných slunných dnů u moře. Kam ale tento rok vyrazit? A pokud se Vám nechce opouštět naši matičku vlast, co za zajímavé, zábavné anebo dobrodružné aktivity můžeme podniknout v srdci samotné Evropy?

Není bohužel žádným tajemstvím, že dnešní doba není cestovatelům příliš nakloněna. Země, které byly kdysi hojně navštěvované a milované turisty jsou nyní kvůli situaci na blízkém východě a hrozbě teroristických útoků opuštěné a hotelové komplexy zejí prázdnotou. Co se týče dovolené v Egyptě, Turecku anebo Tunisku, budeme si na ni muset ještě chvíli počkat. Nevěšte ale hlavu, protože rok 2017 sebou přináší nové, mnohdy i překvapivé typy na letní dovolenou v místech, která nejenže jsou krásná, ale také bezpečná!

Kromě starých známých destinací jakými jsou například Řecko, Chorvatsko anebo Kanárské ostrovy tak vstouplo hodně na popularitě Bulharsko, které nabízí levnou, pro všechny dostupnou dovolenou např.: na Slunečném pobřeží. Dále tu pak máme také portugalskou Madeiru, která bývá rájem hlavně pro ty, kteří nechtějí celou dovolenou ležet jen pláži, ale místo i procestovat. Madeira totiž nabízí nepřeberné množství přírodních úkazů, od křišťálové vody a bílých pláží, přes pralesy, až po skalnaté výšiny s dech beroucím výhledem. Populární destinace roku 2017 jsou krom toho také Azory, malé souostroví v Atlantickém oceánu náležející Portugalsku, turistikou zatím moc nepolíbené.

A pokud se Vám nechce někam létat za exotikou? Žádný strach, máme typy i pro Vás. Na denní výlety doporučujeme Velkou a Malou Ameriku nebo České Švýcarsko, a věděli jste, že máme dokonce i vlastní Moravskou Saharu? Co se týče delších výletů, není nic snazšího, než si na pár dní pronajmout chatičku například na Šumavě a procestovat své nejbližší okolí. I naše vlast totiž uchovává nádherné přírodní bohatství, od hornatých pásem až po krásné národní parky plné zdravých lesů a křišťálově čistých říček.

A kdo už Českou republiku procestoval křížem krážem, žádný strach – stačí auto nebo lístek na vlak a může se vyrazit třeba na Slovensko.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.