JUST přichází z přírody

Jak si zpříjemnit rána, i když je moc nemusíte

Jak si zpříjemnit rána, i když je moc nemusíte
12. září 2017

Ne každý je čilý jako rybička, jen co rozlepí oči. Někomu dělá problém zvesela vstát po prvním zazvonění budíku, někdo je po probuzení alespoň hodinu nepříjemný a nerudný. Vyzkoušejte pár našich tipů, jak si rána užít nebo je alespoň přežít s trochu lepší náladou, než jste mívali doteď.

Není to snadné a někomu to zkrátka nejde. Problém není, že jste se probudili, ale že musíte vylézt z postele. Budík jste schopni posunout o pět minut klidně i desetkrát. A pak rychle obléct s kartáčkem v puse, housku do ruky, rychle zhltnout hrnek kávy a mrzutí běžíte do práce. A přitom by to mohlo vypadat úplně jinak.

Budík
Co kdybyste zkusili vstát už při druhém zazvonění budíku? Tajemství úspěchu tkví ve zvuku. Pokud si nastavujete budík na mobilu, zvolte si pro první zazvonění takovou melodii, která vás opravdu vzbudí, ale zároveň vám bude příjemná. Klasické drnčení samozřejmě každý spáč ihned zamáčkne, ale co když vám při vstávání bude hrát vaše oblíbená písnička? Je jasné, že hned nevyskočíte na nohy, ale můžete si začít zpívat, nechte ji dohrát až do konce, kývněte si hlavou do rytmu a ráno bude hned snesitelnější.

Vstávejte pomalu
Přestože se snažíme, aby se náš život netočil pouze okolo počítačů a telefonů, možná bychom jim mohli dát po ránu šanci. Pokud rozhodně nejste ranní ptáče, zkuste vzít po probuzení mobil do ruky a prohlédnout si nejnovější e-maily. V posteli si přečtěte zprávy na svém oblíbeném zpravodajském serveru, mrkněte na sociální sítě nebo si pusťte legrační video. Za chvíli zjistíte, že spát už nepotřebujete, a vstanete kompletně probuzení.

Dejte si dobrou snídani
Byt neopouštějte bez snídaně. Je to základ dne nejen pro fyzickou pohodu, ale i tu psychickou. Pořádně se ráno najezte, ať máte energii. A co když vám ta energie chybí tak, že nejste schopni si snídani připravit? Těšte se na ni! Představte si, že jste děti, a s jídlem si hrajte. Nemusíte ho nutně házet po stěnách, ale nalijte si třeba džus do pěkné sklenice na víno. Marmeládou si na chleba namalujte usměvavého smajlíka. Dejte si do kávy kopec šlehačky a pijte ji brčkem. Zkuste si snídani prostě užít.

Naplánujte si hezké ráno
Co je vlastně na těch ránech tak hrozné? Co je na nich úplně nejhorší? Únava? Příliš světla? Nebo máte jen pocit, že vám ještě chybí odpočinek? Musíte vstát, něco dělat, přemýšlet… Zařiďte se tak, ať musíte přemýšlet co nejméně. Udělejte všechna rozhodnutí už večer. Než půjdete spát, vymyslete, co si vezmete druhý den na sebe. Připravte si varianty pro sucho i déšť a ráno pak bude mnohem snazší. Rozhodněte se už večer, co budete snídat. A hlavně zkuste vstát tak, abyste ráno nestrávili v nepříjemném spěchu.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.