JUST přichází z přírody

Jak si najít víc času na sebe, i když jste stále v jednom kole?

Jak si najít víc času na sebe, i když jste stále v jednom kole?
17. říjen 2017

Celé dny se staráte o rodinu, chodíte do práce, nevíte, kde vám hlava stojí. Jste v jednom kole a nezbývá vám už žádný čas na sebe. Kdy jste si naposledy nalakovala nehty, načesala vlasy nebo četla dobrou knihu? Svůj čas si zasloužíte.

V každodenním shonu je někdy těžké věnovat se sobě. Většinou se staráme o všechny okolo, ale kdo se postará o nás? Nikdo. Musíme to udělat samy. Ale kde na to vzít čas? Zkrátka si ho udělejte. Nejpodstatnější je nestydět se a necítit se provinile za to, že odpočíváte a děláte něco pro sebe. Není to sobecké. Je to normální. Jste důležitá, měla byste se tak cítit a o tuhle důležitou osobu se musíte postarat.

Stanovte si, kdy se sama sobě budete věnovat. Udělejte si poznámku do kalendáře, protože jinak si čas nikdy nenajdete. Určete si konkrétní den. Dejte o tom vědět celé rodině, aby vás nikdo neobtěžoval svými žádostmi a prosbami. A když přeci jen nějaká prosba přijde, naučte se říkat ne. A to nejen ve vámi určeném „osobním“ čase. Když se naučíte ostatní více odmítat, ubude vám povinností.

Můžete se ještě pokusit vstávat o hodinu dřív, pokud to vaše zaměstnání dovoluje. Slibte si ale, že nově nabytou ranní hodinku využijete pro své vlastní pohodlí. Třeba vám tak vznikne čas na pořádnou snídani nebo sprchu, která vás probudí. Možná zvládnete se každé ráno v klidu nalíčit. Do nového dne pak vyrazíte jako člověk plný energie a života.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.