JUST přichází z přírody

Jak s přicházejícím podzimem podpořit imunitu?

Jak s přicházejícím podzimem podpořit imunitu?
03. říjen 2016

A to jak vhodnou stravou, dostatečným spánkem, tak produkty a bylinami, které podpoří přirozenou obranyschopnost našeho těla.

S přicházejícím podzimem ubývá slunečního svitu a za to přibývá plískanic a chladnějších dnů. Naši obranyschopnost čeká zatěžkávací zkouška. Zvlášť ohrožené jsou nejen nachlazením, ale i například chřipkou hlavně děti, které se neustále pohybují ve školním prostředí, kde se viry či jiné infekce šíří jako lavina.

Asi nejznámější bylinou, která je označována v podpoře imunity téměř za zázrak, je třapatkovka nachová. Echinacea, jak se jí také říká, je velkým pomocníkem v boji právě s takovými nemocemi jako je chřipka nebo nachlazení. Pro oslabený organismus jsou pak výtažky z echinacey ideální v kombinaci s vitaminem C. Oba totiž přispívají k normální funkci imunitního systému, echinacea přispívá k normální funkci dýchacího systému - horních cest dýchacích a dolních močových cest. Vitamin C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k ochraně buněk před oxidativním stresem a k normální psychické činnosti a k normální činnosti nervové soustavy.

Nedoceněná je také síla éterických olejů. Ve vaší domácí lékárničce by tedy neměly chybět především ty, které se osvědčují při nachlazeních a podzimních virózách – eukalyptus, jedle sibiřská, tea tree.

Kromě využití síly přírody je dobré podpořit imunitu (nejen) vašich dětí také další cestou. Dopřát jim dostatečný spánek i pohyb na čerstvém vzduchu, dbát na zdravou a pestrou stravu a podporovat vlastní odolnost během celého školního roku. Oblíbená dobrota z plodů z vaší vlastní zahrádky nebo doma připravená dýňová polévka jsou recepty, nad kterými se zaradují nejen vaše děti, ale i jejich imunita.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.