JUST přichází z přírody

Dvanáct podob hýčkání: jarní lehkost

Dvanáct podob hýčkání: jarní lehkost
04. březen 2020

Milovníci sněhu a zimních sportů mi jistě odpustí, když řeknu - konečně přijde vytoužené jaro! Tento díl seriálu tedy věnujeme jemu.

Lehce jíst
Už v polovině února začíná biologické jaro pro naše těla. Toto období lze vnímat jako jakousi zimní cílovou rovinku, kdy se o sebe musíme o to víc starat. Neuspěchejme tedy v březnu přechod na čerstvou jarní stravu a ctěme pravidla té zimní zahřívací. Já osobně nedám ještě v březnu dopustit na teplé snídaně i nápoje. Ráda také vařím k večeři různé polévky, při jejichž dochucování se mi dost často smekne ruka s pepřem nebo Česnekovým kořením. Polévek není nikdy dost a co se nesní hned, to počká v mrazáku. Skvělé jsou také jarní, a hlavně trošku pikantní pomazánky, jako třeba ta s řeřichou

Zlehka našlapovat
V předchozím díle tohoto seriálu jsem přiznala, že zimní pěší túry mám dokonce raději než ty letní, protože se při nich člověk neupeče (prý nás čeká další horké léto). I jarní túry mají něco do sebe, vzduch zase začíná vonět, bez mrazu se člověku kráčí tak nějak snáze. Chůze je naprosto přirozený pohyb na čerstvém vzduchu, který můžete spojit s prohlídkou památek nebo během výletu s přáteli probrat, co je nového. Věděli jste, že díky chytrým aplikacím si můžete celou trasu naplánovat i se zastávkami a nechat přístroj, aby vaši trasu rovnou i zaznamenal, změřil a nakreslil do mapy? Moji přátelé používají nejčastěji aplikace Runtastic (běžci) a Endomondo (cyklisti). Obě aplikace nabízejí základní funkce zdarma a můžete je vyzkoušet na svých telefonech, stačí je stáhnout z internetu.

Čistá hlava
Stále platí, že tiskoviny a papír mám raději než digitál. To nutně neznamená zaryté odmítání všeho nového. Třeba u nás v Marketingovém oddělení JUST CS jsme naprosto nadšení z aplikace Trello, která umožňuje vytvářet si nástěnky a na nich přesouvat lístky s úkoly mezi sloupečky, které si sami pojmenujete. Tyhle digitální papírové lístečky průvan při větrání neodnese. Člověk se na to může spolehnout a pustit informace z hlavy.

Průvan v šatníku
S tímhle se musí opatrně, ale říkává se to: „Lepší vyhořet, než se stěhovat.“ Právě při stěhování si člověk uvědomí, kolik má věcí a hlavně oblečení. Dobře, střídají se tu roční období, což nás nutí skladovat sezonní garderobu, ale stejně část šatníku obvykle leží ladem. Tu můžete věnovat potřebným prostřednictvím kontejnerů na sběr textilu: nejčastěji jsou to oranžové kontejnery Potex nebo Diakonie Broumov. Kontejnery ve vašem blízkém okolí najdete snadno přes internet. 

Věřím, že některé z uvedených tipů na jarní očistu se vás inspirují!

Edita Svatošová, Marketingové oddělení JUST CS

Další díly tohoto seriálu najdete zde.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.