JUST přichází z přírody

Dvanáct podob hýčkání: Barvy podzimu

Dvanáct podob hýčkání: Barvy podzimu
01. říjen 2020

Sotva spatřím za okny plískanici, zamířím do koupelny. Hned po ušáku je to vana, kde se knihomolům dobře lebedí.

Přirozeně mi tedy neunikla Sada koupelových esencí 4×20 mlMimořádné nabídce. Přemýšlím, ve které esenci utopím rozečtenou knihu. Čtení ve vaně totiž vyžaduje určitou zručnost, kterou je dobré natrénovat na starších knihách nebo časopisech.

Letošní podzim pohledem z napuštěné vany bude mít tyto barvy:

Fialová. Jalovcová esence má prohřívací účinky. Jalovec sice nemusí každému vonět, ale jeho schopnost prokrvovat a odplavit únavu ze svalů je úžasná. Proto tuto esenci obvykle používám po sportu. Esence s obsahem extraktu a éterického oleje z jalovce udělá radost zimomřivým lidem. A třeba naše babička si ji oblíbila pro koupel jejích věčně studených nohou. To může být dobrý tip pro obdarování zákazníků, kteří sice nemají vanu, ale libují si v péči o nohy a chodidla.

Červená. Tymiánová esence provoní nejen koupelnu, ale rovnou celý byt. Vzhledem ke stavu stoupaček v panelovém domě, kde bydlím, si myslím, že se z tymiánu radují i sousedé. To je fér, já zase vím, co vaří. Extrakt a éterický olej z tymiánu prohloubí dech a pomohou oklepat se z mizerného počasí. Vlastně neznám lepší esenci pro večerní koupel po dlouhém čekání v dešti na zpožděný vlak.

Nachová. Echinaceová esence se bude hodit před Vánoci, až dynamika běžných dní postoupí na úroveň řízení letového provozu. Ano, echinaceu znáte především z doplňku stravy Echinacina. Ale tato bylinka dovede pomáhat i při vnějším použití. Echinacea i přidaný ženšen přirozeným způsobem podporují regeneraci, a tedy zvyšují šance, že to všechno zvládneme. Koupel s touto esencí povzbudí a obnoví pocit vitality.

Růžová. Santalová esence je v tomto setu za tu rozmazlovací. Exotická vůně koupele rozežene chmury. Spolu s růží, pačuli a jasmínem navozuje intimní atmosféru. Není tedy náhoda, že třeba JUST v Argentině píše, že Santalová esence je tzv. koupelová esence pro dva. Obsahuje totiž řadu unikátních složek, jako například extrakt z padouku nebo éterické oleje z cedru, pačuli, ylang-ylangu, jasmínu nebo vetiveru. Výsledná kompozice je podmanivá, hřejivá a činí z koupele komorní zážitek.

Člověk se stále učí
Přiznám se bez mučení, že některé ze složek esencí jsem si musela ze zvědavosti vyhledat na internetu. Věděli jste například, že padouk je dřevo tropického stromu z Afriky? Nebo že vetiver je jiný název pro tropickou trávu vousatku, která je neuvěřitelně vytrvalá a roste na suchých teplých mezích a stráních? A co třeba ylang-ylang. Jak se to vlastně čte? Bez koncového „g“, čili ylan-ylan. Jedná se také o tropický strom – kanangu vonnou – z jehož květů se získává esenciální olej s neobvykle podmanivou vůní.

Mnoho koupelí a málo utopených knih přeje
Edita Svatošová, Marketingové oddělení JUST CS

Další díly tohoto seriálu najdete zde.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.