JUST přichází z přírody

Dvanáct podob hýčkání: aprílová kouzla

Dvanáct podob hýčkání: aprílová kouzla
03. duben 2020

Původ aprílu je nejasný. Do Česka ale přišel ze zahraničí a v souladu s českou povahou tu rychle zdomácněl. Však Češi neztrácejí smysl pro humor ani v náročných situacích, jakou bezpochyby byla i letošní karanténa.

Některé zdroje tvrdí, že první aprílové žertíky se u nás objevily přibližně na sklonku 17. století a často na sebe braly podobu požadavku na koupi neexistujících věcí, jako třeba ohýbáku na jitrnice nebo bublinky do vodováhy. Nutno uznat, že absence internetu takovým vtipům dávala více prostoru – nebohé oběti, vyslané s nelehkým úkolem do obchodu, jednoduše nemohly tušit, že taková věc neexistuje.

Moderní aprílové žerty mívají i digitální podobu. Například přepnutí mobilního telefonu do cizího jazyka (oblíbený žert z dob, kdy se tlačítkové telefony zamykaly pouze křížkem). K aprílovým žertům patří třeba také natažení několika desítek kuchařských minutek v obchodě s domácími potřebami ku radosti personálu. Samozřejmě by se našel nějaký ten aprílový žert i u nás v JUSTu. Na apríla můžeme dětem na prosbu o Narosan borůvkový výjimečně odpovědět lžičkou sirupu s jinou příchutí.

Nicméně aprílová kosmetická kouzla jsou užitečná. Pokud vás jarní sluneční paprsky oslnily natolik, že máte citlivé oči a opuchlá oční víčka, sáhněte po přírodním řešení. Stačí si na oči položit silnější plátky vychlazené a omyté salátové okurky a nechat je působit přibližně 15 minut, během nichž si člověk rovnou trošku odpočine. Pak pleť okolo očí jemně osušte a natřete slabou vrstvou Měsíčkového krému, který dovede pokožku zklidnit. Nebo třeba takové vlasy. O prospěšnosti ingrediencí jinak běžně používaných spíše v kuchyni (jako jsou třeba med, vejce nebo citronová šťáva) pro vlasy a pokožku hlavy není pochyb. Věděli jste však, že kromě olivového oleje, který dovede podpořit hydrataci, můžete na domácí vlasový zábal použít i Bodlákový olej? Ten díky vysokému obsahu vitaminu E posiluje vlasy i pokožku hlavy, navíc oproti olivovému oleji nemá specifické aroma.

A jaké jsou vaše aprílové nápady a jarní tipy? Sdílet je s námi můžete na našich oficiálních stránkách na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Edita Svatošová, Marketingové oddělení JUST CS

Další díly tohoto seriálu najdete zde.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.