JUST přichází z přírody

Dva měsíce prázdnin a tisíce možností, jak je mohou děti strávit

Dva měsíce prázdnin a tisíce možností, jak je mohou děti strávit
30. červen 2017

Letní prázdniny jsou úžasný čas, na který každý vzpomíná i v dospělosti. Během tohoto období mohou vaše ratolesti získat nepřeberné množství zkušeností, zážitků a prožít různá dobrodružství. Je však nutné všechno dobře naplánovat. Hlavní by měla být otázka: Co by si přálo dítě? Každé totiž není rozený dobrodruh, skaut nebo společenský tvor, jenž by zvládl velké kolektivy třeba na táborech.

Na tábor za dobrodružstvím
Letní tábory jsou prázdninová klasika. Ať už se jede na tradiční tábor v přírodě, skautský, nebo youtuberský tábor, rozhodně tam bude pro děti připravený program a zábava. Pak už záleží na povaze vašeho potomka, zda zvládne odloučení na více než týden. Z toho důvodu je nutné zvážit vhodnost takového pobytu právě pro něj. Na výběr je v tomto směru opravdu mnoho variant. Dnes jsou k dispozici jak tábory, kde se děti naučí klasické tábornické dovednosti, tak i ty, které kopírují aktuální zájmy mladých.

K těm patří také videocampy, kde se učí natáčet videa, pracovat s technikou, ale součástí jsou i běžné aktivity jako opékání buřtů. Další možností jsou pobyty, kde se děti učí hrát divadlo nebo se věnují třeba základům takzvaného nového cirkusu.

Na tábor jako do školy
Ne každý si ale dražší tábory může dovolit. Alternativou mohou být ty příměstské, jež fungují jako škola. Ráno rodiče odvedou děti na místo setkání a večer je zas vyzvednou. Většinou je v ceně zahrnut i oběd, tudíž stačí s sebou zabalit jen svačinu. Další výhodou příměstského tábora je, že je vhodný pro děti, které se ještě na delší pobyt necítí nebo jsou příliš malé.
 

Babičky, dědečci, tetičky…
K prázdninám patří i návštěva prarodičů a dalších příbuzných, u kterých je možné děti na pár dní nechat. Dítě změní prostředí a naučí se, jak to chodí jinde než doma. Sblíží se s příbuznými, u nichž třeba tolik času normálně netráví. Rodiče zároveň vědí, kam svou ratolest posílají.

Rodinná dovolená
V létě vedle táborů a návštěv příbuzných je skvělý čas na společnou dovolenou. Je důležité, aby si ji užili všichni, alespoň v rámci možností. Proto při výběru nelze opomíjet názor všech členů výpravy. V případě volby, která by byla v rozporu s představou dítěte, by se totiž z rodinné dovolené mohla snadno stát spíš noční můra.
 

Čas na aklimatizaci
Na konci prázdnin by se nemělo zapomenout na přibližně týden, aby se dítě pomalu dostalo do školního režimu a třeba si i lehce zopakovalo látku, která nebyla jeho silnou stránkou. Návrat do školy by pak nemusel být takový šok, ale vlastně i příjemná změna.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.