JUST přichází z přírody

Drobnosti, které dokáží velké věci

Drobnosti, které dokáží velké věci
03. únor 2017

Úsměv

Každé ráno se sami na sebe v zrcadle pořádně usmějte. I když se vám to zpočátku může zdát divné, nebo dokonce nepříjemné, uvidíte, že díky téhle zdánlivé banalitě se může váš den odvíjet úplně jinak, než když si jenom ve spěchu vyčistíte zuby, případně se rychle namalujete a učešete. Široký úsměv dokáže divy! Mimo jiné je výrazem toho, že máte sami sebe rádi a dokážete se ocenit (i když třeba jen tím jedním ranním úsměvem).

Rituál
Vytvořte si každodenní rituál, během kterého zpomalíte a necháte myšlenky jen tak volně plynout. Uvařte si třeba každý večer šálek bylinkového čaje a vychutnejte si ho v naprostém klidu. Tím myslíme bez zapnuté televize a bez procházení pracovních e-mailů. Soustřeďte se jen na vychutnání každého doušku a dopřejte svému mozku po celodenním shonu chvilku relaxace.

Žijte přítomností
Určitě víte, že pokud se snažíte dělat víc věcí najednou, může se stát, že ani jednu neděláte pořádně. Zkuste se soustředit na to, abyste během jakékoliv činnosti byli duchem přítomní. Zvlášť důležité je to během rozhovoru s kamarádkou, partnerem nebo s vašimi dětmi.

Bezduché přikyvování, když vám někdo něco vypráví, určitě není to pravé. Zkuste zamyšlené „hm, hm“ vyměnit za pozorné naslouchání a kladení otázek, na které skutečně chcete slyšet odpovědi. Uvidíte, že soustředění se na přítomný okamžik a na druhou osobu během konverzace vám čas ani energii rozhodně nesebere - spíš naopak.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.