JUST přichází z přírody

5 tipů, jak si zlepšit den

5 tipů, jak si zlepšit den
22. květen 2017

Každý se někdy cítí tak trochu pod psa. Důležité je však vědět, že i maličkostmi můžete svůj den zlepšit. I drobnosti nám totiž mohou udělat radost. Duši pohladí dobré slovo, milý úsměv nebo jenom trocha odpočinku.

Naplánujte si den
Možná se vám to zdá jako banalita, ale plán a rozpis (i nepříjemných) úkolů vám mohou pomoci k lepší náladě a k pocitu, že svůj život máte (aspoň trochu) pod kontrolou. Napište si seznam úkolů a postupně si odškrtávejte, co už máte splněno. Nejenže pocítíte uspokojení ze splněných povinností, ale také nezapomenete, co všechno jste vlastně daný den chtěli udělat. Zkuste si také na přesné datum zapsat úkoly, které záměrně odkládáte na neurčito.

Vyběhejte špatnou náladu
Někteří lidé říkají, že jim běhání pomáhá pročistit hlavu. Vyběhněte ve vlastním tempu a zbavte se tak negativních myšlenek. Dobrý pocit budete mít i z toho, že něco uděláte pro své tělo. A pokud vás běh nebaví, zkuste svižnou procházku.

Dejte si horkou vanu
Pokud pro vás pohyb není ta správná forma relaxace, napusťte si vanu. Zapalte svíčky, nalijte do vody aromatické oleje, pusťte si uklidňující hudbu. Odložte telefon někam mimo koupelnu a udělejte si čas jen pro sebe.

Potěšte někoho jiného
Někdy nám zvedne náladu, když uděláme radost někomu jinému. Je to tak jednoduché. Kupte příbuznému květiny či jiný malý dárek. Zavolejte příteli, se kterým jste už dlouho nemluvili. Přispějte na charitu nebo se zkuste jen usmát na někoho, kdo zrovna vypadá smutně.

Myslete pozitivně
Na všem, co den přinese, hledejte aspoň něco pozitivního. Usmívejte se a odstraňte ze svého života zbytečnou negativitu. Když vás něco pobaví, smějte se nahlas. Zkuste si nasadit růžové brýle a podívejte se na svět veselejší optikou.

 

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.